JEDNA SPORNA SITUACIJA

VIDEO Hajduk slavio kod Slavena te pobjegao Dinamu i Rijeci na četiri boda prednosti!

Hajduk je s 2-0 slavio protiv Slaven Belupa.

U susretu 10. kola Supersport HNL-a Hajduk je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo s 2-0 pobjegavši Rijeci i Dinamu na četiri boda prednosti.

Nogometaši Hajduka uspješno su preskočili neugodno gostovanje u Koprivnici iskoristivši kikseve Rijeke i Dinama. Splićani sada imaju četiri boda plusa ispred najvećih rivala.

Bio je to njihov drugi međusobni susret ove sezone, u prvom ogledu Hajduk je na Poljudu slavio sa 2-1.

Slaven igrao i zabijao, ali iz zaleđa

Domaćin je bolje ušao u susret, u početnim minutama pucali su Ivan Ćubelić i Tomislav Božić, ali neprecizno. U sedmoj minuti Ivan Dolček je umalo iskoristio kiks gostujuće obrane, ali niti on nije bio precizan.

U 14. minuti Slaven Belupo je postigao pogodak. Međutim, asistent Dolček je bio u zaleđu na startu akcije, pa je gol Moldavca Mihaila Caimacova poništen nakon VAR provjere.

Dvije minute kasnije ponovo se trese mreža Hajduka. No, Splićane je ponovo spasio VAR. S lijeve strane je ubacio Alen Grgić, a zabio makedonski napadač Ilija Nestorovski koji je vidljivo bio u zaleđu u začetku te akcije.

Poništene golove domaćina zbog zaleđa pogledajte ovdje.

Hajduk je tek nakon pola sata igre došao do daha, prvu priliku "bijeli" su imali u 34. minuti kada je Biukov udarac zavbršio u bloku. Četiri minute kasnije Hajduk je poveo. Ivan Rakitić je ubacio iz slobodnog udarca, a Božić ispred Filipa Uremovića nespretno reagirao pogodivši vlastitu mrežu.

Hajduk se probudio i kaznio domaćina, sporan trenutak prije drugog gola

Korak bliže pobjedi Hajduk je stigao u 44. minuti. Ismael Diallo je pokupio loptu ispred Boseca, koji je ostao ležati na terenu. Lopta je stigla do Biuka, koji se namjestio na desnu nogu i sjajno pogodio donji kut suparničkog gola.

Činilo se kako je Diallo nogom zahvatio Bosca po glavi nakon što je dodao loptu, situaciju je provjeravao VAR presudivši kako je sve bilo regularno.

Momčad Gennara Gattusa je pobjedu mogla osigurati u 47. minuti. Rakitić je ubacio iz kornera, loptu je prenio Anthony Kalik do Zvonimir Šarlije koji je promašio sjajnu priliku.

Golove Hajduka pogledajte ovdje.

U nastavku susreta Hajduk je umrtvio igru, domaćin je pokušavao, ali nije uspio svladati gostujućeg vratara. Najbliže golu Slaven je bio u 87. minuti kada je pucao Ivan Jelić Balta, ali je Lučić obranio.

Na ljestvici vodi Hajduk sa 24 boda, četiri više od Rijeke i Dinama. Slaven Belupo je posljednji s pet bodova.

REZULTATI 10. KOLA:

Slaven Belupo - Hajduk 0-2 (Božić 39-ag, Biuk 44)
Varaždin - Gorica (18.30 sati)
Subota:
Šibenik - Osijek 1-3 (Santini 3 / Jakupović 45+5, Jelenić 62, Soldo 81)
Istra 1961 - Dinamo 2-2 (Lisica 43, Beyatt 53 / Ademi 52, Kulenović 80-11m)
Petak:
Lokomotiva - Rijeka 2-2 (Karačić 26, Čop 67-11m / Radeljić 23, Smolčić 90)

Stipe Biuk VIDEO Pogledajte golove Hajduka: Domaćini poludjeli zbog situacije prije drugog pogotka! divider

Gvardiol i Kovačić VIDEO Gvardiol zabio gol karijere! Slabijom nogom skinuo paučinu divider

Standings provided by Sofascore

Prati nas na Instagramu!
Hajduk uspješno prošao teško gostovanje kod posljednjeg na ljestvici, ali vrlo dobrog Slaven Belupa!
Stigli su sastavi za utakmicu Slaven Belupa i Hajduka! Gattuso je odlučio ostaviti Durdova na klupi.

Može li Hajduk neokrznut proći teško gostovanje u Koprivnici i pobjeći rivalima na četiri boda prednosti, vaša prognoza rezultata?

KRAJ! Dinamo je osvojio samo bod kod Istre 1961 u Puli. Nažalost, čini se da je nakon utakmice izbio fizički okršaj između Bjelice i Tramezannija. Vaš komentar?