Važna pobjeda za Europu

Četiri pogotka u mreži Gorice: Hajduk sve riješio u 45 minuta na pogon mladog Biuka

U susretu 34. kola 1. HNL Hajduk je slavio s visokih 4:0 protiv Gorice na Poljudu.

U posljednjem susretu 34. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu pobijedio Goricu sa 4:0 ostavši u igri za plasman u Europu.

Golove za splitski sastav zabili su Mario Vušković (13), Alexander Kačaniklić (16), Marko Livaja (23-11m) i Stipe Biuk (39).

Furiozan start splitske momčadi

Hajduku je trebala pobjeda kako bi ostao u igri za Europu, dok je Gorici i bod bio dovoljan da sigurno iza sebe ostavi Hajduk na kraju prvenstva, a u slučaju pobjede i matematički bi osigurala treće mjesto na tablici i plasman u 2. pretkolo Konferencijske lige.

Međutim, Hajduk je sjajnom predstavom deklasirao goste i produžio nadu da će se iduće sezone na Poljudu igrati europske utakmice.

Splićani su furiozno ušli u susret i već nakon 23 minute vodili su 3:0, a nakon tek nešto više od pola sata bilo je 4:0.

Majstorska partija Biuka

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Marija Vuškovića iz slobodnjaka. Samo tri minute kasnije Stipe Biuk je sjajno uposlio Kačaniklića koji je zabio za 2:0.

U 19. minuti Marko Livaja je uzdramo vratnicu, a tri minute kasnije zabio je za 3:0 realiziravši kazneni udarac.

gol expired Ovako dobrog mladog igrača HNL dugo nije vidio: Pogledajte golčinu Biuka u dresu Hajduka divider

Možda i najbolje poluvrijeme Hajduka ove sezone u 39. minuti je okrunio mladi Biuk koji je nakon sjajnog prodora sa nekih 12,13 metara preciznim udarcem pogodio suprotni kut.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja i Hajduk je mirno sačuvao vodstvo pored nemoćne Gorice.