Sjajna izvedba Vatrenih

Vatreni deklasirali Kubu i pojačali prijeko potrebnu gol-razliku: Plasman u osminu finala izgledan

Hrvatska futsal reprezentacija slavila je 7-0 protiv Kube u zadnjem kolu grupne faze Svjetskog futsal prvenstva u Uzbekistanu

Kristian Čekol (Foto: Luka Stanzl/Pixsell)

Hrvatska futsal reprezentacija pobijedila je u zadnjem kolu B skupine Svjetskog prvenstva u Taškentu selekciju Kube s 7-0 (2-0), te tako ostali u igri za osminu finala.

Pogotke su za hrvatsku vrstu dali Kristijan Čekol (2, 27), Niko Vukmir (13), Luka Perić (23, 31), Dario Marinović (26) i David Mataja (31).

Hrvatska je nakon poraza od Tajlanda i Brazila, ubilježila prvu pobjedu, te sada s tri boda i gol-razlikom 9-10 sa strepnjom čeka ishode ostalih utakmica, kako bi saznali hoće li se naći među četiri najbolja iz ukupno šest skupina, koji prolaze u osminu finala.

Izabranici Marinka Mavrovića ušli su u ovu utakmicu agresivno i poveli preko Čekola već nakon minute i pol, no onda je uslijedila revija promašaja hrvatskih igrača. U 13. minuti Vukmir podiže na 2-0 i to je bio rezultat prvog dijela.

Perić, Marinović i Čekol su zabili na početku drugog dijela, a Mataja i Perić u istoj, 31. minuti za konačnih 7-0, koje bi, prema kalkulacijama, trebalo biti dovoljno za prolaz.

U drugoj utakmici naše skupine Brazil je svladao Tajland s 9-1.

Ivan Perišić Ivan Perišić otkrio do kada će igrati nogomet, ali i koji velikan ga je htio divider

Zlatan Ibrahimović Zlatan Ibrahimović želi posjesti hrvatskog stručnjaka na Milanovu klupu divider

Gennaro Gattuso i Sergej Jakirović Gattuso o rivalima: "Zavidim Dinamu, a Jakirovića mogu samo zagrliti" divider

HRVATSKA - KUBA 7:0