salzburg šokirao dortmund

Arsenal prekinuo crnu seriju i slavio protiv Milana na San Siru, Ćorluka stradao kod Atletica!

Veliku prednost uoči uzvrata osmine finala Europske lige stekli su nogometaši Arsenala i Atletico Madrida.

Arsenal slavi pogodak protiv Milana (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Milana pretrpjeli su prvi poraz u 2018. godini, a nanio im ga je sastav Arsenala, koji proživljava jedne od najtežih trenutaka u klupskoj povijesti. Topnici su na ispunjenom San Siru slavili s 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Europske lige. Golove za pobjedu Topnika zabili su Henrih Mhitarjan i Aaron Ramsey u prvom poluvremenu.

Arsenal je bio bolji i konkretniji, a Gianluigi Donnarumma je najzaslužniji što Milan nije teže poražen pred svojim navijačima. Kod oba pogotka Arsenala asistent je bio Mesut Ozil.

Nikola Kalinić zaigrao je od 62. minute, ali nije uspio napraviti ništa konkretno.

Iznenađenje je priredio Salzburg, koji je slavio na gostovanju kod Borussije Dortmund 2:1. Valon Berisha bio je dvostruki strijelac za goste iz Austrije, dok je pogodak nade uoči uzvrata zabio Andre Schurrle.

Duje Ćaleta Car odigrao je svih 90 minuta u redovima gostiju i zaradio žuti karton.

Lyon, čiji će stadion biti domaćin finala Europske lige, napravio je veliki korak prema četvrtfinalu, nakon minimalne 1:0 pobjede na gostovanju u Rusiji kod CSKA. Stoper Marcelo zabio je jedini pogodak u 68. minuti utakmice.

Atletico Madrid je uvjerljivo slavio protiv Lokomotiv Moskve Vedrana Ćorluke rezultatom 3:0. Saul Niguez, Diego Costa i Koke su zabijali pogotke kojima je Atletico došao na mali korak od četvrtfinala.

Vedran Ćorluka igrao je svih 90 minuta u redovima Moskovljana, dok Šime Vrsaljko nije ulazio u igru kod Atletica.