Usain Bolt ostvario nogometni debi: Pogledajte legendarnog sprintera u akciji

Usain Bolt ne odustaje od sna da postane profesionalni nogometaš.

Galerija Usain Bolt u dresu Stromsgodseta (Foto: AFP) Usain Bolt na treningu Borussije Dortmund (Foto: AFP) Usain Bolt na treningu Borussije Dortmund (Foto: AFP) +2 Usain Bolt na treningu Borussije Dortmund (Foto: AFP)

Legendarni jamajčanski sprinter Usain Bolt nakon atletske pokušava ostvariti nogometnu karijeru.

Bolt je u ožujku trenirao s Borussijom Dortmund, ali jasno je kako se radi samo o dobrom marketinškom triku slavnog kluba te da Bolt neće zaigrati za crno-žute.

Međutim 31-godišnji Bolt ne odustaje od svojih snova, a novi je klub pronašao u Norveškoj. Bolt trenira s norveškim prvoligašem Stromsgodsetom, za koji je debitirao u prijateljskoj utakmici protiv U19 momčadi Norveške.

U igru je ušao u 71. minuti s brojem 9,58 (njegov svjetski rekord na 100 metara) na leđima. Zaigrao je u napadu i našao se u jednoj izglednoj situaciji za postizanje pogotka, ali nije uspio dobro pogoditi loptu glavom.

Mladi Norvežani su na kraju pobijedili Stromsgodset 1:0 golom Erika Botheima u 20. minuti.