Hajduk je izborio plasman u drugo kolo kvalifikacija Europa lige. Splićani su u uzvratu prvog kola poraženi od Žiline 2:1, no zahvaljujući pobjedi 2:0 na Poljudu ukupnim su rezultatom 3:2 prošli dalje. U nastavku kvalifikacija čeka ih ciparski Pafos.
Tri vijesti o kojima se priča
Žilina je u uzvratu došla do pobjede, ali Hajduk je dugo imao rezultat koji mu je odgovarao. Bijeli su poveli u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je Alec Van Hoorenbeeck glavom pogodio nakon slobodnog udarca Šimuna Hrgovića.
Domaćin je izjednačio u 53. minuti, a strijelac je bio hrvatski napadač Marko Roginić. Žilina je u završnici pokušavala doći do potpunog preokreta, a do pobjede je stigla u 91. minuti nakon bizarnog autogola Darija Melnjaka.
Garcia: "Nije bilo panike, zasluženo smo prošli"
Hajduk je u posljednjim minutama bio pod velikim pritiskom, ali uspio je sačuvati ukupnu prednost i proći u sljedeću rundu. Trener Gonzalo Garcia nakon utakmice osvrnuo se na izvedbu svoje momčadi.
"Mislim da smo imali kontrolu u prvom dijelu, par šansi. Bili smo dobri tada, ali bez energije kao u prvoj utakmici. Da smo bili precizniji u zadnjem dodavanju, mogli smo stvoriti dobre prilike. Nije bilo panike. Žilina je snažna u duelima. Stvorila je nekoliko šansi, ali mi smo imali nekoliko napada s kojima smo sve mogli riješiti.
U par obrambenih reakcija nismo bili dobri. U posljednje tri minute imali su čisti zicer za produžetke. Odigrali smo četiri poluvremena, a u tri smo bili dominantni. Mislim da smo zasluženo prošli", rekao je Garcia u uvodu.
"Nije nam namjera braniti se"
Trener Hajduka priznao je i da njegova momčad nije uvijek uspijevala nametnuti visoki pritisak.
"Nikad se ne želimo braniti. To nam nije namjera. Nismo mogli dobro pritiskati visoko pa su nas par puta predribrali. Imamo problema s duelima, kako na tlu, tako i u zraku", osvrnuo se na probleme u igri.
"Mogao sam uvesti Dalissona ranije"
Garcia je objasnio i odluku da sa zamjenama pričeka do drugog dijela.
"Osjećao sam da je prvo poluvrijeme bilo dobro. Skoko je igrao dobro. Kada smo pali u drugom dijelu, onda sam napravio zamjenu. Da, mogao sam ga uvesti ranije, ali to nije bio problem. Kada smo gubili kontrolu, uveo sam Dalissona. On je drukčiji igrač od Skoke."
"Prošle sezone u Tirani..."
Na pitanje može li ovakav poraz pomoći momčadi u odnosu na prošlu sezonu, Garcia je istaknuo da vidi napredak u mentalitetu ekipe.
"Prošle sezone u Tirani smo primili gol s 25 metara. Moj osjećaj, a imao sam ga od početka, da smo zreliji. Danas smo bili dobri veći dio utakmice, ali onda smo pali. Patili smo zajedno kada smo trebali. Imali smo karakter nastaviti igrati i nakon primljenog gola. Mislim da je kemija bolja. Postali smo tim. Izgubili smo, ali ovo je način."
"Žilina je težak "matchup" za nas"
Osvrnuo se i na protivnika.
"Žilina je težak "matchup" za nas jer su fizički dominantni. Slični su LNZ-u, s kojim smo igrali u pripremama. Nismo fizički jaka ekipa. Još smo ekipa u izgradnji. Žilina ima puno dobrih, talentiranih igrača. Klub dobro radi. To se može vidjeti na terenu."
