Puno riskiraju

Tudorova momčad plijeni pozornost: U ovom segmentu dvostruko su bolji od PSG-a i ostatka lige

Igor Tudor nastavlja s pobjedama na klupi francuskog diva Marseillea u Ligue 1.

Igor Tudor (Foto: Afp)

Hrvatski trener Igor Tudor upisao je šestu prvenstvu pobjedu u nizu. Na domaćem su terenu svladali Lorient s 3:1 i tako nastavili lov za drugoplasiranim Lensom koji ima dva boda više od Marseillea.

Poveli su gosti u 29. minuti dvoboja, a izjednačio je Sead Kolašinac devet minuta kasnije. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1, a u razmaku od samo pet minuta nogometaši Marseillea sve su preokrenuli. Prvo je Alexis Sanchez zabio za 2:1, a Jordan Veretout je postavio konačnih 3:1.

U 19 odigranih susreta Tudorova je momčad osvojila 42 boda, a to znači da niti jedan trener nije uspio skupiti veći broj bodova od hrvatskog stručnjaka u 21. stoljeću. Nadmašio je čak i legendarnog Marcela Bielsu.

Mislav Oršić VIDEO Nestrpljivi Oršićevi obožavatelji napali Southampton zbog ove snimke: "Što ste mu učinili?" divider

Osim toga, Tudor je postavio još jedan rekord na klupi Marseillea. Njegova je momčad zabila 14 pogodaka preko braniča i bekove ove sezone u Ligue 1. To je dvostruko više od bilo koje druge momčadi u francuskom prvenstvu, a time se izjednačio i s PSG-om koji je prošle sezone zabio 14 pogodak na isti način.