benzema presudio

Real jedva slavio protiv Rayo Vallecana uoči puta na klupsko SP

Gosti su mogli i do izjednačenja u sudačkoj nadoknadi.

Karim Benzema (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u 16. kolu Primere na svom Bernabeu Rayo Vallecano s minimalnih 1:0 i probili se na treće mjesto.

Real je teškom mukom dobio pretposljednji Rayo, iako je već u 13. minuti Benzema pogodio mrežu gostiju.

Ostatak utakmice prošao je u vrlo lošoj igri Kraljevskog kluba, dok je Rayo bio bezopasan sve do 91. minute kada su gosti uputili dva opasna udarca na gol i skoro izjednačili.

Santiago Bernabeu se poklonio najboljem na svijetu: Gromoglasne ovacije za Modrića Luka Modrić (Foto: AFP) Luka Modrić (Foto: AFP) Luka Modrić sa suigračima (Foto: AFP) +2 Luka Modrić i Sergio Ramos (Foto: AFP)

Luka Modrić je igrao do 90. minute za Real, koji u srijedu čeka polufinale Svjetskog klupskog prvenstva u UAE protiv japanske Kashime. Kapetanu Hrvatske uoči utakmice je upriličena svečanost povodom osvajanja Zlatne lopte.

Ranije je Atletico s 3:2 svladao Valladolid, a strijelac prvog pogotka bio je Nikola Kalinić.

U zadnjoj utakmici subotnjeg programa 16. kola Eibar i Valencia su odigrali 1:1. Valencia je povela preko Morena (29), a za Eibar je izjednačio Charles (56-pen).

Vode Barcelona i Atletico s po 31 bodom, Real je sada treći s 29 bodova, a Rayo je ostao predzadnji sa samo 10 bodova.