MRAK NA OČI

Talijani u strahu od povijesti: Hoće li im se ponoviti što se dogodilo na današnji dan 2014. godine?

Reprezentacija Italije današnji susret igra na desetu godišnjicu njihovog vrlo upečatljivog nastupa iz Brazila.

Talijanski navijač 2014. (Foto: Afp)

Navijači nogometne reprezentacije Italije nevoljko se prisjećaju nastupa na Svjetskom prvenstvu 2014. godine.

Posljednju utakmicu tog prvenstva odigrali su 24. lipnja 2014. godine u Natalu, gdje su se susreli s Urugvajcima. Odnosno, na današnji datum prije točno deset godina.

Trebao im je bod, nisu ga osvojili

Obje momčadi imale su tri boda. Talijani su u prvom kolu pobijedili Engleze, dok su isto to napravili Urugvajci u drugom. Obje momčadi poražene su od autsajdera Kostarike i pred njima je bio izravni susretz za prolazak u osminu finala.

Talijanima je zbog bolje gol razlike odgovarao i bod, ali nisu ga uspjeli osvojili u jednoj vrlo živopisnoj utakmici.

Sjećaju se "gricka" Suareza

Sve ključno dogodilo se u 79. minuti i dvije minute kasnije. Ono po čemu je utakmica ostala slavna u povijesti je prvi događaj. Radi se o sukobu Luisa Suareza i Giorgija Chilellini koji je završio tako da je Suarez ugrizao talijanskog stopera za rame.

U 81. minuti, kad se situacija oko gore spomenutog smirila, i to bez ikakve kazne za Suareza, Urugvaj je postigao pogodak preko Diega Godina, a bio je to i jediuni gol na susretu.

Chiellini i Suarez Chiellini i Suarez (Foto: Afp)

Talijanima je to do danas posljednji nastup na Svjetskom nogometnom prvenstvu, budući da se na iduća dva nisu kvalificirali.

Neka se ponovi!

Danas, točno deset godina nakon utakmice koju žele zaboraviti, ponovno su u istoj situaciji. Treba im bod za prolazak skupine, s tim da niti poraz im ovog puta ne mora značiti eliminacije.

No, ono što je nama najvažnije je to što se dogodilo na gore spomenutom susretu.

Događanja s tog susreta prisjetite se OVDJE.

Prati nas na Instagramu!
Drugi ispit za Vatrene na Opus Areni u prijenosu na našem portalu i u programu @novatv_! ⚽✌
Bez obzira na poraz, ponosni smo na ovu novu Hrvatsku! ✅✌🇭🇷

📸: PIXSELL
POLUVRIJEME! ⚽

Hrvatska je ostavila dobar dojam prema naprijed, ali ne izgleda uvjerljivo u obrani. Idemo po još koji gol u drugom poluvremenu! ✅

📸: Cropix
GOOOOOOOL! ⚽

Hrvatska je smanjila na 2-1 nakon udarca Sose kojeg je u vlastitu mrežu spremio Dalot. ⚽✌