krah Stare dame

Šok koji je dodatno potresao Juventus: Davljenik slavio u Torinu, nada za obranu naslova je nestala

Porazom od davljenika Beneventa Juventus se praktički oprostio od bilo kakve nade da bi mogao obraniti naslov prvaka.

Nogometaši Beneventa priredili su senzaciju pobijedivši u susretu 28. kola u Torinu aktualnog talijanskog prvaka Juventus sa 1:0. Pogodak odluke za prvu pobjedu Beneventa u povijesti protiv "Stare dame" zabio je Adolfo Gaich u 69. minuti.

Juve je dominirao već dio utakmice, imao je premoć u posjedu lopte (68 / 32), više udaraca (23 / 7), više udaraca u okvir (9 / 1), te kornera (9 / 1), no bodovi odlaze u Benevento.

Gosti su osvojili tri boda iz jedinog udarca u okvir suparničkog gola, a pogodak je postigao argentinski napadač Gaich.

Nakon što je neočekivano ispao iz Lige prvaka od Porta, Juventus je ovim porazom praktički ostao bez izgleda za obranu naslova prvaka, dok su gosti osvojili važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

gol expired Odbrojavanje je započelo: Stipe Miočić ima poruku za sve koji misle da će Ngannou pobijediti divider

Identičnim rezultatom su završile još dvije utakmice.

Lazio je na gostovanju pobijedio Udinese sa 1:0, a pogodak za tri boda zabio je Adam Marušić u 37. minuti.

Sampdorija je također, sa 1:0 porazila Torino, a gol odluke zabio je Antonio Candreva u 25. minuti.

U prvom nedjeljnom okršaju Atalanta je u gostima slavila kod Verone sa 2:0. Golove za goste zabili su Ruslan Malinovskyi u 33. minuti iz kaznenog udarca i devet minuta kasnije Duvan Zapata.

U momčadi Ivana Jurić nije nastupio Ivor Pandur, baš kao niti Boško Šutalo za goste, dok je Mario Pašalić za pobjednički sastav zaigrao od 64. minute.

Kasnije se sastaju Fiorentina - Milan, te Roma - Napoli.

Na ljestvici vodi Inter sa 65 bodova, devet više od Milana, a oba kluba imaju i utakmicu manje. Atalanta je treća sa 55 bodova, koliko ima i Juventus na četvrtoj poziciji. Slijede Napoli i Roma sa po 50 bodova.

Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Cagliari, Parma i Crotone.

REZULTATI:
Verona - Atalanta 0-2 (Malinovski 33-11m, Zapata 42)
Juventus - Benevento 0-1 (Gaich 69)
Udinese - Lazio 0-1 (Marušić 37)
Sampdoria - Torino 1-0 (Candreva 25)

gol expired Odlične vijesti za Dalića: Važan igrač Hrvatske dobio dozvolu da ipak smije u Sloveniju divider