velika bitka

Inter gubio 2:0 pa stigao do pobjede u borbi za titulu: Perišić i Brozović odlični!

Uz Lautara Martineza i Calhanoglua istaknuo se Ivan Perišić s ocjenom 8.2.

Ivan Perišić (Foto: Afp)

U sklopu 36. kola Serie A Inter je pobijedio Empoli 4:2 i tako ostao u igri za naslov prvaka Italije. Inter je gubio 0:2 i došao do velikog preokreta.

Za Inter su zabijali Martinez (2), Romagnoli (ag) i Sanchez, a kod Empolija su strijelci bili Pinamonti i Asllani.

Uz Lautara Martineza i Calhanoglua istaknuo je Ivan Perišić s ocjenom 8.2 u 90 minuta na terenu. Hrvatski reprezentativac nije asistirao i zabio, ali je ponovno oduševio nevjerojatnom borbenošću. Marcelo Brozović je također odigrao cijeli susret s ocjenom 7.5.

gol expired VIDEO Hrvatski dragovoljac imao tri boda, a onda Krstanović sve poravnao iz penala divider

Ključnim se pokazalo razdoblje u samoj završnici prvog poluvremena kada je Interu razmaku od samo pet minuta stigao do poravnanja. Obje akcije koje su rezultirale golovima odbile su se po lijevom krilu gdje je "ordinirao" i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. Prvo je branič Empolija Romagnoli (40-ag) nesretno nogom skrenuo prizemni ubačaj Di Marca u vlastitu mrežu, da bi netom prije odlaska na odmor Lautaro (45) iskoristio dodavanje Calhanoglua za poravnanje.

Navijači Rome Besplatne ulaznice za finale navijačima koji su svjedočili Rominom najvećem porazu divider

Pritisak Intera u drugom poluvremenu rezultirao je vodećim golom kojega je ponovno postigao Lautaro (64) koji se najbolje snašao u gužvi pred suparničkim golom. Konačni rezultat postigao je Alexis (90+4) duboko u sudačkoj nadoknadi.

Inter je trenutno prvi sa 78 bodova, Milan je drugi s bodom i utakmicom manje.