specijalist za golčine

Saul Niguez zabio za vodstvo "s parkirališta": Pogledajte bombu s 30-ak metara!

Veznjak Atletica Saul Niguez postigao je još jedan spektakularan pogodak u svojoj karijeri.

Saul Niguez slavi pogodak (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Atletico Madrid je rutinski odradio posao protiv moskovskog Lokomotiva u prvoj utakmici osmine finala Europske pobijedivši 3-0. Golovima Saula, Diega Coste i Kokea momčad Diega Simeonea stigla je na prag četvrtfinala, s put prema istom krenuo je fenomenalnim golom Saula Nigueza u 22. minuti prvog poluvremena.

Atletico je kontrolirao igru, no nije mogao probiti čvrstu obranu vodeće momčadi ruskog prvenstva. To je dalekometnim udarcem s otprilike 30 metara napravio Saul Niguez u 22. minuti. Uzeo je loptu blizu centra igrališta, potegao 10-ak metara i onda u nedostatku mogućnosti odlučio opaliti po golu. Lopta je neobranjivo odsjela u desnom kutu vratara gostiju.

Na 2-0 je povisio Diego Costa u 47. minuti, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika, a vjerojatno i oko putnika u četvrtfinale, razriješio je Koke u 90. minuti.