Zabio i asistirao

Roko Šimić jednim potezom iznenadio Austrijance: "To je vjerojatno naslijedio od oca"

Mladi hrvatski napadač Roko Šimić sjajno je otvorio novu sezonu Lige prvaka.

Roko Šimić (Foto: Guliver Image/GOL.hr)

RB Salzburg je priredio pravu senzaciju na otvaranju grupne faze Lige prvaka. U gostima su svladali Benficu (2:0), a u velikoj pobjedi istaknuo se Roko Šimić s pogotkom i asistencijom.

Pokupio je nagradu za najboljeg igrača utakmice, posve zasluženo, ali i hvalospjeve u kojima su se mnogi prisjetili njegova oca Darija, koji je dva puta dizao pehar Lige prvaka s Milanom.

Roko je pokupio sjajne gene, u to nema dvojbe, ali nešto drugo je iznenadilo novinare austrijskog lista Kuriera. Kada je Konate u 3. minuti susreta zapucao prvi jedanaesterac na vrućem lisabonskom terenu, Šimić je preuzeo odgovornost i deset minuta kasnije namjestio loptu na bijelu točku.

Maro Katinić Čudan transfer Dinama: Veliki talent hrvatskog nogometa prodan za samo milijun eura divider

Poput pravog rutinera loptu je poslao u jednu stranu, a vratara u drugu za vodstvo protiv moćne Benfice:

"Nisam osjećao gotovo nikakav pritisak. Samo sam vjerovao u sebe i zabio", otkrio je mladi Šimić nakon utakmice i gotovo ostavio bez riječi Austrijance, koji su zaključili da je vjerojatno tu hladnokrvnost naslijedio od oca.