poker rijeke rudešu

Šou Jankovića i debitanta Fruka zasjenio trenersku premijeru Roberta Prosinečkog u HNL-u

Rijeka je pobijedila Rudeš 4:0 u 1. kolu Supersport HNL-a na Rujevici.

Robert Prosinečki (Foto: Damir Skomrlj/Cropix)

Nogometaši Rijeke na startu sezone pobijedili su Rudeš 4:0 (1:0) na trenerskoj premijeri Roberta Prosinečkog u Supersport HNL-u na klupi povratnika u elitu.

Golove su zabili Niko Janković (40-11m, 68), Toni Fruk (81) i Bruno Goda (89).

Domaćin je krenuo žustro, no Rudeš je pokazao zube i gosti su imali prvu priliku na utakmici. U desetoj minuti Brian Oddei je pucao s lijeve strane pogodivši vratnicu. No, bilo je to sve što je Rudeš pokazao u prvom dijelu.

Teren Opus Arene Sve je spremno za otvaranje osječke Opus Arene, klub poslao posebne upute za posjetitelje divider

Rijeka potvrdila status

Rijeka je u nastavku poluvremena dominirala, no prvu ozbiljniju priliku imala je tek u 37. minuti kada je Emmanuel Banda pogodio vratnicu.

Tri minute kasnije domaćin je poveo iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Mislav Matić napravivši u skoku prekršaj nad Jorgeom Obregonom. Sudac Mario Erceg odmah je pokazao na bijelu točku, a Niko Janković je bio siguran za 1-0.

Slavlje igrača Hajduka Hajduk je osigurao startnu poziciju kakvu nije imao nikad u povijesti HNL-a divider

Momčad koju vodi Robert Prosinečki je mogla izjednačiti u 56. minuti kada je sjajnu priliku propustio Ivor Ljubanović. Odlično je s desne strane ubacio Vanja Šare, Ljubanović se izborio za poziciju, ali je pucao pored gola.

U 62. minuti zaprijetio je i Oddei nakon što se oslobodio svog čuvara, ali je iz teške pozicije pucao pored gola. Samo minutu kasnije moglo je biti 2-0. Alen Grgić je pobjegao obrani Rudeša i provukao loptu pored vratara Marića, no Šare je spasio svoju momčad izbivši loptu s gol-crte.

Bruno Petković i Rokas Pukstas Otac Hajdukova junaka pokazao dopisivanje nakon utakmice: Rokas iznenadio svojim stavom divider

U 68. krenulo nizbrdo za Žutog

No, u 68. minuti nije bilo pomoći za goste. Grgić je probio po desnoj strani uposlivši u sredini Jankovića koji je više sretno nego spretno pogodio za 2-0 postigavši svoj drugi gol na utakmici.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Toni Fruk pogodivši u 81. minuti za 3-0. Bio je to sjajan dupli pas Fruka i Jankovića, kojeg je Fruk pretvorio u pogodak u svojem debiju u dresu Rijeke.

Marko Livaja Hajduk kaznio Dinamo i uzdrmao Maksimir: Petković i Šimić u nevolju bacili Bišćana, Livaja pokazao da je najbolji divider

U 89. minuti vidjeli smo i četvrti pogodak u mreži Rudeša. Fruk je ubacio iz kornera, a Goda glavom zabio za 4-0.

Večeras se od 21.00 sati još sastaju Osijek i Slaven Belupo na otvaranju novog stadiona, Opus Arene.

U nedjelju od 18.45 sati igraju Gorica i Varaždin te od 21 sat u posljednjem dvoboju prvog kola Lokomotiva i Istra 1961.

U petak je u prvom susretu nove HNL sezone Hajduk na stadionu Maksimir pobijedio Dinamo sa 2-1.