Modrić u sastavu

Real Madrid teško do pobjede protiv Granade: Asensio odlučio utakmicu

Real Madrid je pobijedio Granadu 1:0 u 23. kolu La Lige...

U susretu 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je teškom mukom pobijedio Granadu sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Marco Asensio lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora u 74. minuti.

"Kraljevski klub" je tijekom susreta imao 65 posto posjeda lopte, uputio je prema vratima Luisa Maximiana 24 udarca od kojih 11 u okvir gola, imao čak devet kornera, no gosti su odolijevali sve do 74. minute kada je Asensio prelomio susret.

gol expired VIDEO Mane poludio na Salaha jer svom golmanu "cinka" kako puca penale, ovaj ga poslušao i skinuo mu jedanaesterac! divider

Luka Modrić je za domaći sastav igrao do 87. minute, dok je za goste do 80. minute igrao bivši igrač Lokomotive Myrto Uzuni koji je posljednjeg dana prijelaznog roka stigao u Granadu iz Ferencvaroša.

U derbiju kola Barcelona je pobijedila Atletico Madrid sa 4-2 probivši se na četvrto mjesto ljestvice. Bila je to prva Barcelonina pobjeda u posljednjih šest međusobnih susreta.

Međutim, loše je krenulo za domaćine. Aktualni španjolski prvak je poveo već u osmoj minuti. Bivši Barcin napadač Luis Suarez je uposlio Yannicka Ferreiru-Carrasca, a belgijski veznjak lijepo zabio za 1-0.

Barcelonin odgovor je bio silovit. Samo dvije minute kasnije Katalonci su izjednačili, do kraja poluvremena zabili su još dva, a potom na početku drugog dijela i četvrti pogodak.

gol expired Juventus srušio Tudorovu Veronu: Stara dama na krilima Vlahovića i Zakarije divider

Izjednačio je Jordi Alba u desetoj minuti pogodivši s ruba kaznenog prostora desne rašlje. U 21. minuti je Gavi zabio glavom za 2-1, da bi u 43. minuti Araujo povisio na 3-1. Golijadu na Camp Nou u 49. minuti je nastavio Dani Alves pogodivši za 4-1 nakon što je pucao s ruba kaznenog prostora.

Tračak nade gostima donio je Luis Suarez u 58. minuti, no više od toga nije išlo. Barca je od 69. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Dani Alves, no gosti to nisu znali iskoristiti.

Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko igrao je za Atletico prvo poluvrijeme.

Villarreal je ostvario važnu pobjedu u borbi za Europu porazivši na gostovanju Real Betis sa 2-0. Strijelci su bili Pau Torres (41) i Etienne Capoue (83).

gol expired Očajna partija Ive Grbića: Messi, Mbappe i društvo zabili hrvatskoj jedinici pet golova u derbiju divider

U prvom nedjeljnom susretu Valencia i Real Sociedad su remizirali u susretu bez golova.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 53 bodova, Sevilla na drugom mjestu ima 47, Real Betis je treći sa 40 bodova, a na četvrto mjesto se probila Barcelona sa 38 bodova. Barca se tako prvi put nakon rujna nalazi na mjestu koje vodi u Ligu prvaka. Atletico Madrid je sada peti sa 36 bodova.

REZULTATI:

Valencia - Real Sociedad 0-0
Barcelona - Atletico Madrid 4-2 (Alba 10, Gavi 21, Araujo 43, Alves 49 / Carrasco 8, Suarez 58)
Real Betis - Villarreal 0-2 (Torres 41, Capoue 81)
Real Madrid - Granada 1-0 (Asensio 74)