Bez većine prvotimaca

Real kratko strepio u Kupu kralja pa se ukazao Brahim Diaz

Španjolski nogometni velikan Real Madrid izborio je plasman u osminu finala Kupa kralja nakon što je na gostovanju pobijedio trećeligaša Unionistas Salamancu s 3-1.

Kraljevski klub nastupio je bez većine prvotimaca, a predah je dobio i hrvatski reprezentativac Luka Modrić.

Real je poveo u 18. minuti golom Garetha Balea, izjednačio je Alvaro Romero u 57. minuti, no samo četiri minute kasnije Brahim Diaz je ponovo doveo goste u vodstvo. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Diaz golom u sudačkoj nadoknadi.

Nešto ranije plasman u osminu finala izborila je i Barcelona koja je na gostovanju pobijedila trećeligaša UD Ibizu sa 2-1, a pobjednički pogodak zabio je Antoine Griezmann u sudačkoj nadoknadi.

Ibiza je dobro namučila španjolskog velikana. Domaćin je poveo u devetoj minuti golom Pepa Caballe i držao je prednost sve do 72. minute kada je Griezmann izjednačio.

Kada se već činilo kako će susret otići u produžetak, francuski napadač je na sjajnu asistenciju Jordia Albe svojim drugim golom donio pobjedu Barceloni.

Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret, dok je Lionel Messi dobio poštedu.

gol expired Ronaldo otvorio seriju, Juve za 20-ak minuta deklasirao Romu i prošao dalje divider