Kalinić pogodio stativu

Ronaldo otvorio seriju, Juve za 20-ak minuta deklasirao Romu i prošao dalje

Poznat je i drugi polufinalist

Nakon Napolija plasman u polufinale talijanskog nogometnog Kupa izborio je i Juventus koji je u Torinu pobijedio Romu sa 3:1.

Torinska Stara dama je sav posao obavila već u prvom poluvremenu postigavši tri pogotka, a strijelci su bili Cristiano Ronaldo (26), Rodrigo Bentancur (38) i Leonardo Bonucci (45+2). U tih 20-ak minuta, od 26. pa do sudačke nadoknade prvog dijela, Juve je Rimljanima ugasio nadu da mogu do iznenađenja.

Gosti su u nastavku uspjeli tek ublažiti poraz, a pogodak je postigao Cengiz Under (52).

Marko Pjaca nije nastupio za Juve, dok je Nikola Kalinić odradio cijeli susret za Romu. Bivši hrvatski reprezentativac imao je u 47. minuti sjajnu priliku, no s pet, šest metara pogodio je vratnicu.

Juve čeka Milan ili Torino

Juventus će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Milana i Torina koji je na rasporedu 28. siječnja.

Plasman u polufinale izborio je i Napoli koji je u utorak na svom San Paolu svladao branitelja naslova Lazio sa 1:0.

Jedini gol postigao je Insigne već u 2. minuti susreta. Samo osam minuta poslije Immobile nije iskoristio kazneni udarac za goste, a prije isteka prvih pola sata oba sastava su ostala i sa po 10 igrača. Prvo je kod domaćih isključen Hysaj u 18. minuti, da bi u 25. pocrvenio i Lucas Leiva kod gostiju. Oba su dobila po drugi žuti karton.

Napoli će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Inter - Fiorentina koji je na programu 29. siječnja.