real šampionski

Modrić asistirao Baleu u pobjedi, sjajni Vlašić zabio i asistirao u debiju u Ligi prvaka

Real Madrid je pobijedio Romu 3:0 na Santiago Bernabeuu u prvom kolu natjecanja po skupinama Lige prvaka.

Luka Modrić i Casemiro (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Aktualni trostruki europski prvak Real Madrid pobjedom je krenuo u obranu naslova u Ligi prvaka. U susretu 1. kola G skupine 'Kraljevski klub' je u Madridu pobijedio Romu 3-0 u susretu u kojem je Luka Modrić upisao asistenciju i stoti nastup u Uefinim klupskim natjecanjima.

VIDEO Real Madrid - Roma 3:0

Za kapetana hrvatske vrste bio je to 71. nastup u Ligi prvaka, a još 29 je upisao u ostalim europskim natjecanjima.

Bale zabio na sjajnu asistenciju Modrića

Real je od prve minute dominirao i nizao prilike, no Roma se odlično držala sve do 44. minute kada je Isco zabio sjajan pogodak iz slobodnog udarca.

Roma je u drugom dijelu zaigrala otvorenije što je Real iskoristio postigavši u 58. minuti i drugi gol nakon brze kontre. Modrić je fantastično proigrao Garetha Balea koji je sjajno pucao iskosa i zabio za 2-0.

Gareth Bale je postigao gol na asistenciju Modrića (Foto: AFP) Gareth Bale je postigao gol na asistenciju Modrića (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Točku na i stavio je Mariano Diaz sjajnim golom u sudačkoj nadoknadi za uvjerljivu pobjedu europskog prvaka. Modrić je na terenu proveo 85 minuta kada je uz ovacije Bernabeua zamijenjen. Ante Ćorić nije niti doputovao u Madrid zbog problema sa žuljevima.

Vlašić zabio i asistirao

U drugom susretu iz skupine G Viktorija Plzen i CSKA Moskva su igrali 2-2, nakon što je domaćin vodio 2-0 nakon prvog poluvremena. Česi su poveli uz dva gola Michaela Krmenčika (29, 41), no Rusi su se vratili u igru u 49. minuti golom Fedora Čalova na asistenciju Nikole Vlašića.

VIDEO Viktoria - CSKA Moskva 2:2

Odličnu igru mladi hrvatski reprezentativac je zaokružio pogotkom za 2-2 u petoj minuti nadoknade iz jedanaesterca.

U 2. kolu sastaju se CSKA i Real Madrid, te Roma - Viktorija.

Rezultati susreta 1. kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA E
Ajax - AEK Atena 3-0 (Tagliafico 46, 90, Van de Beek 77)
Benfica - Bayern 0-2 (Lewandowski 10, Sanchez 54)

SKUPINA F
Manchester City - Lyon 1-2 (B.Silva 67 / Cornet 26, Fekir 43)
Šahtar - Hoffenheim 2-2 (Ismaily 27, Maycon 81 / Grillitsch 6, Nordtveit 38)

SKUPINA G
Real Madrid - Roma 3-0 (Isco 45, Bale 58, Diaz 90+2)
Viktorija Plzen - CSKA Moskva 2-2 (Krmenčik 29, 41 / Čalov 49, VLAŠIĆ 90+4-11m)

SKUPINA H
Valencia - Juventus 0-2 (Pjanić 45-11m, 51-11m)
Young Boys - Manchester United 0-3 (Pogba 35, 44-11m, Martial 66)

IGRANO U UTORAK:

SKUPINA A
Club Brugge - Borussia Dortmund 0-1 (Pulišić 85)
Monaco - Atletico Madrid 1-2 (Gransir 18 / Costa 32, Gimenez 45)

SKUPINA B
Barcelona - PSV Eindhoven 4-0 (Messi 32, 77, 87, Dembele 74)
Inter Milano - Tottenham 2-1 (Icardi 86, Vecino 90+2 / Eriksen 53)

SKUPINA C
Crvena zvezda - Napoli 0-0
Liverpool - PSG 3-2 (Sturridge 30, Milner 36-11m, Firmino 90+2 / Meunier 40, Mbappe 83)