Žuti i dalje na 0

Hajduk upisao tri boda nakon europskog posrtaja, pogodak i asistencija Livaje u rušenju Rudeša

Hajduk je slavio 0:2 na gostovanju u Zagrebu protiv Rudeša u 5. kolu SuperSport HNL-a.

Nogometaši Hajduka zadržali su sopostotni učinak u HNL-u i nakon svog četvrtog nastupa svladavši u susretu 5. kola kao gosti u Kranjčevićevoj ulici Rudeš s 2:0 (2:0)

Oba pogotka postignuta su u prvih 15 minuta, prvog je zabio Marko Livaja (4), a drugog Dario Melnjak (15).

Nakon ispadanja iz Konferencijske lige u četvrtak od PAOK-a Hajduk se može u potpunosti posvetiti samo prvenstvu, a tu ozbiljnost je i pokazao protiv fenjeraša Rudeša.

U 4. minuti Dolček je prošao po desnom boku i poslao prizemnu loptu za Livaju koji je u srcu kaznenog prostora okrenuo svog čuvara i potom mirno matirao Kralja.

Hrvatska košarkaška reprezentacija Sjajna Hrvatska izrešetala Tursku tricama: Šarić i društvo napravili korak bliže Parizu divider

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u 15. minuti kada je Livaja lucidnom loptom iza leđa trojice obrambenih igrača Rudeša proigrao Melnjaka koji je utrčao u kazneni prostor i rutinski svladao domaćeg vratara.

Prijetio je Rudeš, imao nekoliko dobrih prilika, pogotovo u drugom dijelu, ali falilo je mirnoće u završnici. Marko Livaja napustio je travnjak u 89. minuti susreta nakon što se požalio na bolove u desnom kvadricepsu.

Vodeći Hajduk sada ima 12 bodova, pet više od drugog Osijeka, dok je Rudeš i nakon pet utakmica posljednji bez boda.