Ronaldo je sa dva pogotka donio pobjedu Realu protiv Malage, ali je nakon toga i zaradio zasluženi crveni karton zbog prgavosti.

Svoj savršeni niz na Santiago Bernabeu od deset utakmica i deset pobjeda Real je nastavio slavljem protiv momčadi koja do sada nikome u Primeri nije otrgnula tri boda na strani. I ovaj su puta bili miljama daleko od toga. Razigrani domaćin predvođen Cristianom Ronaldom niti u jednom trenutku nije trebao strepiti za pobjedu.

Upravo je fantastična bila akcija koja je prethodila Portugalčevom prvom pogotku. Iz prve su loptu s lijeve na desnu stranu proslijedili Guti i Benzema, odakle ju je izvan kaznenog prostora po vrhu peterca do neometanog Ronalda proslijedio Kaka. Osmi prvenstveni pogodak napadaču koji je prošloga ljeta stigao iz Manchester Uniteda nije bio problem postići.

No, zato je njegov deveti ovosezonski gol u Primeri dokazao da njegove lopte vratari teško brane. Zabilo ga je 94 milijuna eura vrijedno pojačanje momčadi u 39. minuti, samo četiri nakon što je Real poveo 1-0. Dodavanje Gutija s dvadesetak je metara neobranjivo pospremio u gornji lijevi kut golmana Gustava Manue.

Treći ulazak u zapisnik Ronaldo si je priskrbio u 69. minuti susreta. Zbog namjernog udaranja Patricka Mtilige laktom u lice zaradio je direktan isključujući crveni karton.
Dodajmo da je utakmici na Santiago Bernabeuu prethodio dirljiv oproštaj od napadača Ruuda van Nistelrooya. Nizozemcu koji karijeru nastavlja u Bundesligašu HSV-u stadion je priuštio ovacije, a vodeći ljudi kluba Florentino Perez i Jorge Valdano uručili su mu znak zahvalnosti za dano "kraljevskome klubu". Postigao je sjajni napadač 46 pogodaka u 68 prvenstvenih utakmica i 65 golova u ukupno 97 susreta za tu momčad u svim natjecanjima.

Manje je sreće od Reala imao Atletico. Pogotkom Manua del Morala iz 39. minute Getafe je po prvi puta ikada na Alfonso Perez stadionu svladao tu madridsku momčad. U krajnje nenadahnutoj utakmici u 51. minuti isključen je gostujući igrač Paulo Assuncao, te je Getafeu put do pobjede protiv gradskog suparnika bio dodatno olakšan.

Primera, 19. kolo:
Real Madrid - Malaga 2-0 (Ronaldo 35, 39)
Getafe - Atletico 1-0 (Del Moral 39)
Sporting Gijon – Racing Santander 0-1 (Geijo 44)
Tenerife – Valencia 0-0
Villarreal – Zaragoza 3-2 (Capdevila 3, Nilmar 19, Rossi 25, Ibagaza 87 / Eliseu 75, Lafita 82)
Xerez – Osasuna 1-2 (Bermejo 22 / Monreal 9, Camunas 83)
Espanyol – Mallorca 1-1 (Osvaldo 49 / Valero 80 - 11m)