Arsenal uvjerljivo slavio

Southampton bez Oršića uzeo bod kod Uniteda, Casemiro dobio crveni i dugu suspenziju

Southampton je osvojio bod na gostovanju kod Manchester Uniteda u Premier ligi.

Casemiro (Foto: Afp)

Uvjerljivom i poletnom igrom nogometaši Arsenala slavili su kod Fulhama s 3:0 u susretu 27. kola engleske Premier lige.

Već u 15. minuti Arsenal je poveo, ali je pogodak poništen zbog zaleđa. No, bila je to tek kratka odgoda veselja gostujućih igrača koji su u idućih deset minuta postigli dva pogotka i time trasirali put prema novom slavlju. Glavom su pogodili Brazilci, Gabriel u 21. te Martinelli u 26. minuti.

Do kraja poluvremena nastavljena je inicijativa gostiju, a pobjeda je osigurana u nadoknadi prvog dijela kada je za 3:0 pogodio Norvežanin Odegaard. U nastavku susreta Arsenal je smirio s napadima i rutinski sačuvao veliku prednost.

Arsenal je vratio prednost od pet bodova koju ima u odnosu na drugoplasirani Manchester City.

Casemiro pocrvenio, Oršića nije bilo u kadru

Na Old Traffordu su Manchester United i Southampton odigrali 0:0, s tim da je od 34. minute Manchester United imao igrača manje na travnjaku nakon izravnog crvenog kartona Casemira zbog grubog starta.

Budući da mu je ovo drugi crveni karton ove sezone, morat će pauzirati četiri utakmice.

U nastavku susreta nizale su se prilike na obje strane. Tresao se okvir vrata na obje strane, gostujući igrač Walcott je imao situaciju jedan na jedan s De Geom, no do kraja se mreže nisu tresle.

Robert Prosinečki VIDEO Robert Prosinečki dočekan glasnim ovacijama: Nakon 20 godina vratio se u bivši klub divider

Kroz cijelu utakmicu hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car je ostao na gostujućoj klupi za pričuve, dok Mislava Oršića nije bilo u kadru momčadi. Unatoč ovom bodu Southampton je i dalje ostao na posljednjem mjestu ljestvice.

Drugi je ovo ligaški kiks Manchester Uniteda nakon 0:7 u prošlom kolu na Anfieldu protiv Liverpoola.

Remizirali su također West Ham i Aston Villa koji su odigrali 1:1. Gosti su poveli golom Watkinsa u 18. minuti, dok je osam minuta kasnije izjednačio Benrahma koji je pogodio s bijele točke.