Prikovani na dno

Ništa od iznenađenja: Southampton bez Hrvata izgubio od Cityja, Haaland postigao 30. pogodak u Premier ligi

Subotnji program Premier lige zaključio je Manchester City slavljem 1:4 kod Southamptona.

Erling Haaland (Foto: Afp)

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 30. kola engleskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Manchester City je kao gost svladao posljednji Southampton 4:1 (1:0).

Igor Biščan Bišćan pobjedom krenuo na klupi Dinama pa poručio: "Borba za naslov ni blizu nije gotova" divider

Susret je bio neizvjestan u prvom poluvremenu, no kada je Haaland (45) u posljednjim sekundama tog dijela igre glavom postigao gol na asistenciju De Bruynea otpor nejakih domaćina bio je skršen.

U nastavku je Grealish (58) iskoristio još jednu asistenciju De Bruynea za 2:0, potom je Grealish i asistirao za drugi gol Haalanda (68). Potom je Mara (72) smanjio, ali je De Bruyne izborio i kazneni udarac iz kojega je Alvarez (75-11m) postavio konačni rezultat.

Duje Ćaleta-Car je ostao na klupi Southamptona, dok Mislav Oršić nije niti konkurirao za nastup u dresu Svetaca koji su i dalje na dnu ljestvice sa 23 boda, četiri manje od 17. Evertona, koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Igrači Zadra Zadar razbio Cibonu u hrvatskom obračunu ABA lige, briljantna utakmica Luke Božića divider

Drugi Manchester City je, pak, stigao do 67 bodova, pet manje od vodećeg Arsenala.