Kakva klasa

Zadar razbio Cibonu u hrvatskom obračunu ABA lige, briljantna utakmica Luke Božića

Zadar je sa 11 pobjeda i 14 poraza na šestom mjestu i samo u izrazito nepovoljnom raspletu ostalih rezultata može izgubiti mjesto u doigravanju.

Igrači Zadra (Foto: Vanesa Pandžić/Cropix)

Košarkaši Zadra s uvjerljivih su 89-63 (23-19, 19-9, 20-15, 27-20) pobijedili Cibonu u KC Dražen Petrović u 25. kolu ABA lige i tako napravili veliki korak prema plasmanu u doigravanje, dok je domaća momčad izgubila sve izglede da se nađe među osam momčadi koje će nastaviti natjecanje.

To je druga ovotjedna pobjeda Zadra nad Cibonom, nakon što je momčad Danijela Jusupa uvjerljivo slavila i prije četiri dana u hrvatskom prvenstvu (93-76). Rezultatska neizvjesnost je trajala do 14. minute, kad je Cibonin zaostatak bio samo dva koša (24-26).

U sljedećih devet minuta domaća momčad je postigla samo jedan koš iz igre i ukupno četiri poena, a primila ih 23, pa je Zadar u 22. minuti došao do +21 (49-28). Sesarova momčad se do kraja utakmice više nije uspjela približiti gostima na manje od 13 koševa.

Zadrane je do pobjede predvodio sjajni Luka Božić kojemu je samo jedna asistencija nedostajala za triple-double, a dvoboj je završio sa 22 koša, 15 skokova i 43 valorizacijska boda, što ga čini favoritom za MVP nagradu u ovom kolu. Karlo Žganec je za pobjednike spojio 13 poena i 10 skokova, a 10 koševa i devet skokova imao je Marko Ramljak.

Cibonine strijelce je sa 17 koševa predvodio Borna Kapusta. Aleksandar Aranitović je ubacio 13, a Lovro Mazalin 11 poena.

Zadar je sa 11 pobjeda i 14 poraza na šestom mjestu i samo u izrazito nepovoljnom raspletu ostalih rezultata može izgubiti mjesto u doigravanju. Izglede za plasman među osam najboljih još ima Split koji je s učinkom 10-15 na osmoj poziciji, dok je Cibona deseta sa 9-16.

Zadar će u zadnjem kolu osnovnog dijela sezone ugostiti vodeći Partizan (21-2), a Split će gostovati kod drugoplasirane Crvene zvezde (19-3). Za plasman u doigravanje još konkuriraju podgorički Studentski centar (10-14) i Igokea (9-14).