Slijedi PSG

RK Zagreb uvjerljivim porazom kod kuće otvorio novu sezonu Lige prvaka

Rukometaši Zagreba 23-30 (9-16) porazom od njemačkog Kiela započeli su svoj nastup u skupini A ovosezonske Lige prvaka.

Ivan Čupić i Patrick Wiencek (Foto: Marko Todorov/Cropix)

Timur Dibirov s četiri te Zvonimir Srna, Ivan Čupić i Yoel Cuni sa po tri pogotka bili su najefikasniji kod Zagreba, dok su Kiel predvodili Patrick Wienczek s osam i Mikola Bilik s pet golova.

Igrači hrvatskog prvaka od samoga starta nisu bili ravnopravan suparnik njemačkom velikanu, Kiel je otvorio susret sa 5-1, ta je prednost vrlo brzo narasla na 9-3, da bi u 18. minuti bilo čak 14-5. Iako je i napad zagrebaša bio neučinkovit, temeljni je problem bila propusna obrana i neučinkoviti vratar Panjtar.

Bad Blue Boys VIDEO 102 Bad Blue Boysa nalazi se u 16 zatvora, saznali smo u kakvim uvjetima uistinu žive divider

Tek tada je trener Zagreba Slavko Goluža odlučio reagirati i na vrata postaviti Mandića, što je odmah dalo rezultata. Zagreb u sljedećih sedam minuta nije primio pogodak te je s tri uzastopna gola smanjio na 14-8, a na odmor se otišlo s vodstvom Kiela 16-9.

No, u nastavak se krenuo s dva uzastopna gola Kiela za odlazak na 18-9 pa se Zagreb u drugom poluvremenu niti jednom nije uspio približiti na manje od pet golova zaostatka.

U 2. kolu će Zagreb za tjedan dana gostovati kod Paris SG-a.