tek drugi u povijesti

Cristiano Ronaldo postigao 101. pogodak u pobjedi Portugala kod Švedske

Cristiano Ronaldo postigao je dva gola u pobjedi Portugala protiv Švedske.

U drugom susretu skupine 3 Lige nacija u kojoj igra i Hrvatska, Portugal je kao gost pobijedio Švedsku s 2:0. Oba gola zabio je Cristiano Ronaldo (45, 72), kojima je stigao do brojke od 101 pogotka za nacionalnu vrstu.

Domaćin je od 44. minute igrao bez isključenog Gustava Svenssona, a nakon prekršaja zbog kojeg je isključen Cristiano Ronaldo zabio je prvi pogodak iz slobodnog udarca.

U 72. minuti napadač Juventusa postigao je još jedan prekrasan pogodak izvan šesnaesterca. Neobranjivo je pogodio u gornji lijevi kut suparničkog vratara.

gol expired Hrvatska doživjela novi poraz: Francuzi nam kao i u finalu SP-a opet zabili četiri pogotka divider

Postigavši dva gola u pobjedi Portugala Cristiano Ronaldo je stigao do brojke od 101 gola u dresu nacionalne vrste postavši tek drugi nogometaš u klubu 100.

Do sada je samo jedan nogometaš zabio 100 i više golova u dresu reprezentacije. To je Ali Daei, legendarni napadač reprezentacije Irana koji je u 149 nastupa zabio 109 pogodaka.

Ronaldo je sada na brojci od 101 gol i sasvim sigurno pokušat će dostići iransku lengendu.

gol expired Pogledajte golove s lude utakmice Francuska - Hrvatska: Palo ih je čak šest! divider

Ronaldo je za portugalsku reprezentaciju debitirao sa 18 godina u susretu protiv Kazahstana u kolovozu 2003., a prvi gol je postigao na EP-u 2004. u porazu od Grčke sa 1-2 u skupini.