Pioniri Španskog slave

Veliki uspjeh u Španjolskoj: Hrvatska momčad osvojila prestižan turnir u Barceloni

Momčad starijih pionira NK Špansko osvojila je prestižan omladinski turnir u Španjolskoj – Copa Catalunya 2023.

Pioniri Španskog slave veliki uspjeh u Španjolskoj - osvojili su Copa Catalunya 2023. (Foto: GOL.hr)

Lijepe vijesti stižu iz Katalonije. Momčad starijih pionira NK Špansko osvojila je prestižan međunarodni omladinski turnir Copa Catalunya 2023., koji se održava od 24. lipnja do 1. srpnja u okolici Barcelone, točnije u Malgrat de Maru, gradiću na popularnoj Costa Bravi.

Na turniru je sudjelovao čak 130 momčadi iz cijelog svijeta, a klub iz zapadnog Zagreba predstavio se s dvije ekipe pod vodstvom trenera Ivana Bošnjaka, Marka Sekulića i Dominika Bošnjaka.

Momčad mlađih pionira (U-13) zauzela je peto mjesto, a ekipa starijih pionira (U-14) ostvarila je sjajan uspjeh i okitila se naslovom pobjednika.

Na istom turniru sudjelovao je i NK HAŠK-a 1903, čija je momčad u kategoriji U-13 također osvojila prvo mjesto uz stopostotan učinak, čime je upotpunjen hrvatski uspjeh u Kataloniji.

„Naša momčad je od početka do kraja turnira pokazala snagu i karakter te je ostvarila sve pobjede“, javio nam se iz Barcelone Ivan Bošnjak, trener u omladinskom pogonu Španskog i organizatora puta.

„U finalu smo igrali protiv španjolske momčadi Inter Vista Alegre i pobijedili smo 4:0. Dobili smo zlatne medalje, a naš Luka Merdžan bio je najbolji strijelac turnira. Na terenu smo razvili hrvatske zastave i bučno proslavili veliki uspjeh. Ludnica je bila autobusu, a slavilo se i u hotelu.

Malo smo si dali oduška nakon napornog tjedna. Osjećamo se jako ponosno, kako djece tako i mi treneri u omladinskom pogonu te cijeli klub. Nije ovo mala stvar. Nadamo se da će dečkima ovaj uspjeh biti dobra motivacija da zapnu još jače i nastave naporno trenirati“, zaključio je Bošnjak.