Nokaut u Beogradu

Partizan dvaput vodio pa ispao iz Europske lige, zabio im bivši igrač Hajduka

Nogometaši Partizana eliminirani su u trećem pretkolu Europske lige.

U trećem pretkolu Europske lige nogometaši Partizana odigrali su u uzvratnoj utakmici 2:2 protiv ciparskog AEK-a Larnaca i ispali, jer u prvoj utakmici Ciprani su na svom terenu slavili s 2:1 i oni idu dalje s ukupnih 4:3.

Beograđani su u revanšu rano anulirali ciparsku prednost iz prvog dvoboja, poveli su u 24. minuti preko Ricarda Gomesa i na poluvremenu imali vodstvo. No, početkom nastavka, u 51. minuti, bivši igrač Hajduka Adam Gyurcso pogodio je za izjednačenje.

Tri minute potom Gomes je zabio za 2:1, ali poslije nove tri minute, u 57., Imad Faraj ponovno je poravnao i rezultat se do kraja nije mijenjao.

Partizan europsku sezonu nastavlja u play-offu Konferencijske lige gdje će, u dijelu ždrijeba za prvake države, igrati protiv malteškog Hamruna.

Europska liga, treće pretkolo:

Utorak:
Škupi - Shamrock Rovers 1:2 (Adetunji 90+4 / Gaffney 65, Emakhu 84) (1:3)

Četvrtak:
HJK Helsinki - Maribor 1:0 (Hostikka 54) (2:0)
Slovačko - Fenerbahce 1:1 (Šašinka 58 / Dursun 56) (0:3)
Zurich - Linfield 3:0 (Avdijaj 11, 25, Santini 84) (0:2)
Diddelang - Malmo 2:2 (Hadji 56, Sinani 61 / Turay 50, Toivonen 52) (0:3)
Slovan Bratislava - Olympiacos 2:2 (Šaponjić 90+4, Green 108 / Zinckernagel 54, Camara 101), 11-erci: 3:4 (1:1)
Partizan - AEK Larnaca 2:2 (Ricardo 24, 54 / Gyurcso 51, Faraj 57) (1:2)