Zakazali napadači

Liverpool propustio realizirati izgledne šanse, Bayern izvukao dobar rezultat

Liverpool i Bayern odigrali su na Anfieldu bez golova u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka…

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Liverpool i Bayern su na Anfieldu odigrali bez golova, a identičnim rezultatom završio je i susret između Lyona i Barcelone.

Bile su to zanimljive utakmice visokog ritma, s dosta prilika na obje strane, ali nažalost i bez golova. Uzvratni susreti su 13. ožujka u Munchenu i Barceloni.

Zamalo autogol Matipa

Liverpool je igrao bez suspendiranog Virgila van Dijka, a uoči utakmice ipak je otpao i hrvatski reprezentativac Dejan Lovren koji ima problema s ozljedom zadnje lože. Niko Kovač kod gostiju nije mogao računati na ozlijeđene Robbena, Tolissoa i Goretzkea, Boateng nije nastupio zbog bolesti, a Muller zbog suspenzije.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su gosti u 13. minuti. Gnabry je ubacio s desnog krila, a Matip je loše reagirao napucavši loptu u svog vratara. Tri minute kasnije vratara Alissona Beckera mogao je ugroziti i James Rodriguez, ali je Kolumbijac loše pucao.

Mohamed Salah i Javi Martinez (Foto: AFP) Mohamed Salah i Javi Martinez (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Domaćin je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 24. minuti kada je Alexander-Arnold prebacio loptu na drugu stativu do Salaha koji je pucao pored gola. U 33. minuti vidjeli smo i najbolju priliku u prvom dijelu. Nakon što je Keita pucao s ruba kaznenog prostora, lopta se odbila do Manea, koji je sa sedam metara promašio cijeli gol.

Sjajna akcija Liverpoola

U 40. minuti Liverpool je imao još jednu odličnu šansu. Bila je to sjajna akcija; Salah je odigrao petom za Firmina, ovaj je prošao po lijevoj strani uz korner-crtu i odigrao povratnu, a Matip je s vrha peterca pucao tik uz vratnicu.

U 59. minuti opasno je zaprijetio Gnabry opalivši s više od 20 metara, ali je pucao preko gola. Najbolju priliku u nastavku Liverpool je imao u 85. minuti kada je Mane u padu pucao glavom, a Neuer odbio u korner.

12. veljače -
Manchester United - PSG 0-2 (Presnel Kimpembe 53, Kylian Mbappe 60)
AS Roma - Porto 2-1 (Nicolo Zaniolo 70, 76/ Adrian Lopez 79)

13. veljače -
Tottenham - Borussia Dortmund 3-0 (Heung-min Son 47, Jan Vertonghen 83, Llorente 86)
Ajax - Real Madrid 1-2 (Hakim Ziyech 75/ Karim Benzema 60, Marco Asensio 87)