pogledajte gol

Real slavio u ludoj utakmici: Budimir ušao u golgetersku povijest, Modrić odmarao, a Benzema promašio dva penala

Luka Modrić je odmarao protiv Osasune, ali Ante Budimir bio je u punom pogonu, no njegovi su na kraju izgubili od Real Madrida 3:1 u La Ligi.

Nogometaši Real Madrida bez Luke Modrića, koji je dobio poštedu, pobijedili su Osasunu 3:1 u 33. kolu La Lige. Igrao je zato hrvatski reprezentativac Ante Budimir, koji je bio strijelac petu ligašku utakmicu zaredom.

Postao je tek drugi igrač u Osasuninoj povijesti s tim dostignućem poslije Richarda Moralesa 2004. godine.

Budimirov gol Realu pogledajte OVDJE.

Hrvatski napadač Ante Budimir zabio je petu utakmicu u nizu u španjolskoj La Ligi, ali je njegova Osasuna izgubila domaću utakmicu od Reala 1-3 u 33. kolu.

Real tako sada ima 17 bodova više od Atletica te 18 više od Barcelone, uz dvije odigrane utakmice više od Katalonaca. Sasvim je blizu da i matematički osigura novi naslov prvaka.

U 12. minuti Alaba je doveo Real u vodstvo, no već u sljedećoj akciji hrvatski napadač Ante Budimir iz blizine je zabio za 1-1 i svoj sedmi prvenstveni pogodak u sezoni. Bila je to, inače, već peta utakmica u nizu kako je Budimir poentirao.

Poništili mu drugi gol zbog zaleđa

Nešto kasnije Budimir je zabio novi gol, ali je poništen zbog zaleđa. Na samom kraju prvog dijela Marco Asensio je vratio Realu vodstvo.

Na startu drugog dijela istaknuo se domaći vratar Sergio Herrera koji je u 52. i 59. minuti obranio dva jedanaesterca Karimu Benzemi. Potvrda Realove pobjede dogodila se debelo u sudačkoj nadoknadi kada je Lucas Vazquez postavio konačnih 3-1.

U sastavu gostiju za ovu utakmicu nije bilo Luke Modrića.

Madridski Atletico odigrao je novu sterilnu napadačku utakmicu te je remizirao 0-0 pred svojim navijačima protiv Granade. U sastavu Atletica hrvatski igrač Šime Vrsaljko odradio je drugo poluvrijeme.

Uz dva pogotka Borje Mayorala Getafe je slavio u Vigu protiv Celte s 2-0.

La Liga, 33. kolo:

Osasuna - Real Madrid 1-3 (Budimir 13 / Alaba 12, Asensio 45, Lucas Vazquez 90+6)

Atletico Madrid - Granada 0-0

Celta - Getafe 0-2 (Borja Mayoral 23, 51)