Zatvorio jedan ciklus

Od Vide do Vide: Prije 11 godina Dinamo je vinuo u nebesa, a sada ih zavio u crno

Domagoj Vida zabio je u 100. minuti susreta gol protiv Dinama za AEK-ov prolaz u play-off Lige prvaka.

Domagoj Vida (Foto: Ronald Gorsic/Cropix)

Još će se neko vrijeme ime Domagoja Vide vrzmati po glavi navijača Dinama nakon šokantnog ispadanja iz Lige prvaka.

Već su jednom nogom bili u play-offu, a onda se dogodila sudačka nadoknada o kojoj su već ispisane stranice teksta. Prvo su Grci smanjili na 1:2 i svim silama krenuli na vrata Dominika Livakovića.

Reprezentativna jedinica je skidala priliku za prilikom, a onda novi šok - Ljubičić je igrao rukom, kazneni udarac za AEK. Glasno su navijači Dinama uzviknuli kada je Livaković obranio udarac s 11 metara, ali sreća je bila kratkog vijeka.

Igor Bišćan Najteži Bišćanov grijeh je neshvatljiv: Tko je doveo Bišćana i Šimića, neka preuzme odgovornost divider

Vida je sve iskusno pratio, utrčao u kazneni prostor i dočekao odbijenu loptu koju glavom posprema u mrežu za potpuni šok među navijačima Dinama. Na semaforu je stajala 100. minuta, a nikome nije bilo jasno kako su uspjeli sve prosuti, i to u sudačkoj nadoknadi.

No čini se da se sudbina opako poigrala s navijačima Dinama, koji sada, barem potajno u sebi, proklinju Vidino ime, a prije 11 godina su ga slavili do dugo u noć. Tada je u 98. minuti susreta zabio za pobjedu protiv bugarskog Ludogoreca i prolaz u 3. pretkolo Lige prvaka.

Dario Šimić VIDEO Dario Šimić odgovorio na vruće pitanje: Ima li Bišćan podršku uprave? divider

Modri su te sezone uspjeli preskočiti još dvije prepreke, Šerif i Maribor, i tako osigurati plasman u grupnu fazu Lige prvaka, prvi u ovom stoljeću. Od tada je Dinamo još četiri puta igrao skupine elitnog klupskog natjecanja, ali ovog puta ukazao se Vida u 100. minuti