Bundesliga

Kovač se spasio poraza u šestoj minuti sudačke nadoknade, Mainz produbio krizu Leipziga

U zagrijavanju za Der Klasiker igralo se pet utakmica 26. kola Bundeslige.

Niko Kovač (Foto: Afp)

Nogometaši RB Leipziga pretrpjeli su treći poraz u posljednja četiri nastupa u nejačkom prvenstvu izgubivši na svom terenu od Mainza 05 s visokih 0-3 (0-1), a hrvatski reprezentativni stoper Joško Gvardiol igrao je do 71. minute.

Utakmica je loše počela za Leipzig koji se našao u zaostatku već u 9. minuti kada je Ingvartsen pospremio odbijanac u mrežu. U prvoj polovoci drugog poluvremena su Ajorque u 57. i Kohr u 67. minuti pogađali za konačnih 0-3.

Mario Vušković Njemački savez obrazložio suspenziju za Vuškovića: "Daljnja analiza nije nam potrebna!" divider

RB Leipzig je peti na ljestvici sa 45 bodova, dva manje od četvrtog Freiburga koji drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, dok je Mainz osmi sa 40 bodova.

Kovač se spasio u šestoj minuti sudačke nadoknade

Dio Drena Beljo igrao je do 88. minute za Augsburg koji je ispustio vodstvo od 2-0 na gostovanju kod Wolfsburga, kojiga vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, te odigrao 2-2. Na poluvremenu je bilo 2-0 za goste autogolom Arnolda u 2. minuti i golom Berishe u 32. minuti. Osim autogola, Arnold je još i zapucao kazneni udarac u prvom poluvremenu. Tih 2-0 za Augsburg je vrijedilo do 84. minute kada je Waldschmidt smanjio na 2-1 da bi Nmecha u šestoj minuti sudačke nadoknade poravnao na 2-2.

Mario Vušković Katastrofalne vijesti iz Njemačke: Mario Vušković dobio neočekivano dugu suspenziju zbog dopinga divider

Bartol Franjić zbog ozljede nije kandidirao za nastup u momčadi Wolfsburga koji je deveti sa 39 bodova, dok je Augsburg 12. sa 29 bodova.

Juranović na klupi, Sosa ni tamo

Josip Juranović ostao je na klupi Union Berlina u 3-0 (0-0) domaćoj pobjedi protiv Stuttgarta kod kojega nije bilo Borne Sose, dok je Filip Uremović igrao do 76. minute za Herthu koja je na gostovanju kod Freiburga igrala 1-1.

Union je treći na ljestvici sa 51 bodom, dva manje od vodeće Borussije iz Dortmunda, a jednim manje od drugog Bayerna uoči "Der Klassikera" koji počinje u 18.30 sati.

Hertha je 16. sa 22 boda, a Stuttgart posljednji 18. sa 20 bodova.

REZULTATI 26. KOLA,

RB Leipzig - Mainz 05 0-3 (Ingvartsen 9, Ajorque 57, Kohr 67)

Union Berlin - Stuttgart 3-0 (Becker 51, Behrens 65, Haraguchi 68-ag)

Wolfsburg - Augsburg 2-2 (Waldschmidt 84, Nmecha 90+6 / Arnold 2-ag, Berisha 32)

Schalke 04 - Bayer 0-3 (Frimpong 51, Wirtz 61, Azmoun 90+2)

Freiburg - Hertha 1-1 (Grifo 52 / Ngankam 77)