svaka mu čast

Čovjek je hit: Neviđen potez suca nakon što je shvatio kakvu je glupost dosudio, igrač ga tješio

Kad bi barem bilo više nogometnih sudaca koji ovako priznaju svoje pogreške…

Iz kola u kolo svjedočimo velikim sudačkim pogreškama na nogometnim travnjacima, a s jednog drugoligaškog terena u Danskoj stiže nam snimka baš jednog takvog povećeg previda.

Vendsyssel je na svom terenu dočekao Fredericiju i vodio s 1:0 već od 3. minute. No u 29. minuti gosti su mogli izjednačiti da sudac nije prekinuo izglednu akciju za pogodak dosudivši prekršaj.

Mislio je kako gostujući igrači neće ostvariti prednost, ali je domaći branič loše reagirao pa se lopta odbila ravno u for protivničkog igrača koji je imao otvoren put prema golu.

Sve se dogodilo u sekundi, a sudac je malo požurio i svirao prekršaj na očaj gostujućih igrača. Kad je sudac shvatio pogrešku pao je na koljena i hvatao se za glavu. Ova iskrena gesta oduševila je mnoge na društvenim mrežama koji su zbog toga stali u njegovu obranu.

Na snimci se vidi i kako ga jedan od oštećenih igrača tapše pa ramenu, jer kad sudac nije arogantan odmah se i njegove greške drugačije gledaju.

Utakmica je na kraju završila 1:1.