Neobičan gol Argentinca

VIDEO Messi zabija golove i kada to ne želi, Kolumbija prekinula pobjednički niz Brazila

U južnoameričkim nogometnim kvalifikacijama za SP 2022. u nedjelju je prekinut stopostotni niz Brazila, a u derbiju kola u Buenos Airesu Argentina je svladala Urugvaj s 3:0.

Messijev gol pogledajte OVDJE.

Argentina je povela neobičnim golom Lionela Messija u 38. minuti. On je s oko 35 metara, prebacivši braniče Urugvaja, uputio loptu u kazneni prostor prema svojem napadaču Nicolasu Gonzalezu, koji ju je promašio, kao i istrčali vratar Fernando Muslera, i tako je lagano putujuća lopta ušla u mrežu.

Šest minuta kasnije Rodrigo De Paul pogađa za vodstvo Argentine 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Lautaro Martínez (62).

Brazil je dosad imao stopostotni niz, devet pobjeda u isto toliko susreta, a prekinut je u gostima u Kolumbiji u utakmici koja je završila 0:0.

Brazil je na vrhu poretka s 28 bodova, a slijedi Argentina s 22, s tim da obje momčadi imaju utakmicu manje. Ekvador i Urugvaj imaju po 16 bodova, a petoplasirana Kolumbija 15. Četiri reprezentacije idu direktno na SP, dok će peta u dodatne kvalifikacije.

Rezultati:

Bolivija - Peru 1-0 (Ramiro Vaca 82)
Venezuela - Ekvador 2-1 (Darwin Machis 45+1, duard Bello 64/ Enner Valencia 37-PEN)
Kolumbija - Brazil 0-0
Argentina - Urugvaj 3-0 (Lionel Messi 38, Rodrigo De Paul 44, Lautaro Martínez 62)
Ćile - Paragvaj 2-0 (Ben Brereton 68, Mauricio Isla 72)'