I dalje najefikasniji, ali...

Courtois mu obranio zicer: Messiju Realov gol opet ostao začaran

Argentinskom čarobnjaku ponovno je ostao začaran gol Real Madrida.

Barceloni je u rubrici 'golovi' u El Clasicu ostala - nula. Katalonci su na Santiago Bernabeuu pali bez ispaljenog metka, prepustivši čelnu poziciju na prvenstvenoj ljestvici svom velikom rivalu.

Kad god Barcelona ne postigne pogodak, postavlja se pitanje gdje je bio odnosno kako je odigrao Lionel Messi.

Ove nedjelje Argentinac nije bio na tragu svojih najboljih izdanja, ali i kao takav je imao, u 38. minuti El Clasica, veliku priliku za dovesti Barcu u vodstvo. Sjajno ga je uposlio Sergio Busquets, a Messi nije oklijevao i uputio je šut, ali fantastičnu obranu upisao je Thibaut Courtois.

Šest El Clasica u nizu bez gola

Bio je to trenutak u kojem je Messi došao najbliže zgoditku, što se ovog El Clasica tiče.

gol expired Mladi Brazilac golom u El Clasicu srušio Messijev rekord: Pogodak za povijesne knjige divider

Messiju je ovo bio šesti uzastopni El Clasico u kojem nije uspio postići pogodak. U četiri utakmice u Primeri i još dvije u Kupu kralja u proteklih godinu i pol, Argentinac je "postio" kad su u pitanju pogoci.

Posljednji njegov zgoditak datira od 6. svibnja 2018., kada je na Camp Nouu rezultat bio 2:2, a Messi je u 52. minuti na asistenciju Luisa Suareza pogodio za 2:1 (kasnije je izjednačio Gareth Bale).

Bez obzira na toliku sušu, Messi je i dalje najbolji strijelac u povijesti najvećeg svjetskog nogometnog derbija, sa čak 26 pogodaka u svim natjecanjima, od čega ih je 18 postigao u Primeri.

Messi je i prvi asistent u povijesti El Clasica, ali sve će mu to biti slaba utjeha, kako u danima koji slijede, tako i, naročito, ukoliko Barca u konačnici ostane bez naslova prvaka.

gol expired Otkud je Zidane njega izvukao? Zaboravljeni napadač u prvoj utakmici sezone dotukao Barcu divider

gol expired Ronaldo se prvi put nakon odlaska vratio na Santiago Bernabeu: Stigao podržati bivše suigrače divider