Proradio Alexis

Tudor privremeno zasjeo na vrh u Francuskoj, Ćaleta-Car ponovo ostao na klupi

Najzaslužniji za pobjedu bio je čileanski napadač Alexis Sanchez koji je postigao svoja prva dva pogotka u dresu Marseillea

Igor Tudor (Foto: Afp)

Nogometaši Marseillea pod vodstvom Igora Tudora ostvarili su uvjerljivu 3-0 pobjedu na gostovanju u Nici, u nedjeljnom dvoboju 4. kola francuskog prvenstva, što im je privremeno donijelo vodeću poziciju na ljestvici.

Najzaslužniji za pobjedu bio je čileanski napadač Alexis Sanchez koji je postigao svoja prva dva pogotka u dresu Marseillea. Prvi put je mrežu zatresao u 10. minuti za 1-0, a drugi put u 42. minuti za konačnih 3-0. Drugi pogodak za goste postigao je Prtugalac Nuno Tavares.

gol expired Tudor doveo još jedno zvučno pojačanje iz Man. Uniteda: Plaćen gotovo 40 milijuna eura, ali nije opravdao očekivanja divider

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car ponovno je ostao na klupi za pričuve Marseillea.

Najuvjerljiviju pobjedu kola postigao je Montpellier koji je slavio sa 7-0 na gostovanju u Brestu. Već nakon 11 minuta bilo je 3-0 za goste, a 5-0 na poluvremenu golovima Maouasse (6), Wahija (10, 31), Khazrija (11) i Cozze (25). U drugom dijelu je još dva pogotka dodao Germain (64, 84).

Marseille Tudorov Marseille slavio u ludoj utakmici: Zabili pogodak s igračem manje divider

Marseille i Lens su trenutačno u vodstvu sa po 10 bodova, PSG je treći sa devet bodova i utakmicom manje.

Francuska - 4. kolo

Nantes - Toulouse 3-1 (Guessand 50, Mostafa Mohamed 55, Simon 61 / Aboukhlal 15)

Brest - Montpellier 0-7 (Maouassa 6, Wahi 10, 31, Khazri 11, Cozza 25, Germain 64, 84)

Lorient - Clermont 2-1 (Moffi 24-11m, 41 / M. Cham 62)

Nice - Marseille 0-3 (Sanchez 10, 42, Tavares 37)

Troyes - Angers 3-1 (Ripart 12, Balde 61, Odobert 82 / Diony 67)