bih zaustavila nizozemce

Okršaj svjetskih i europskih prvaka razočarao, Srbija poražena kod kuće od Mađara

U susretu svjetskih i europskih prvaka vidjeli smo očajnih 90 minuta bez golova.

U utakmici najjačeg razreda Lige nacija nogometaši Francuske i Portugala su odigrali u Parizu bez golova 0:0.

Sudar svjetskog i europskog prvaka nije ponudio spektakl, pogotovu u vrlo opreznom prvom dijelu. Najbolju šansu na utakmici imao je u 47. minuti Mbappe, ali je njegov udarac iz blizine obranio vratar Rui Patricio, da bi Portugal u završnici imao nekoliko opasnih šuteva prema Llorisu.

U ovoj skupini ranije je Hrvatska porazila u Zagrebu Švedsku s 2:1. Portugal i Francuska vode sa po 7 bodova, Hrvatska ima tri, a Švedska je bez bodova.

gol expired Dva lica Vatrenih: Pobjeda je najvažnija, ali odostraga previše curi. Protiv Francuske morat će puno bolje divider

Englezi su na Wembleyu svladali Belgiju s 2:1, dok je Bosna i Hercegovina u Zenici odigrala 0:0 s Nizozemskom.

Englezi su iznenadili prvu reprezentaciju svijeta po FIFA-inom renkingu, a slavili su preokretom. Romelu Lukaku je doveo Belgijance u vodstvo iz penala u 16. minuti nakon što ga je oborio Dier. Marcus Rashford je u 39. minuti izjednačio, također iz kaznenog udarca, nakon što je Meunier srušio Hendersona.

U 64. minuti pobjednički gol je zabio Mason Mount, ali uz puno sreće jer je njegov udarac okrznuo Alderweirelda i prevario vratara Mignoleta.

gol expired Nevjerojatna press-konferencija bijesnog izbornika Švedske: Odbili su prevoditi izjave na hrvatski divider

Danska je u drugoj utakmici slavila kod Islanda s 3:0. Englezi vode sa 7 bodova, Belgija je ostala na šest, dok Danska ima 4, a Island jedan bod.

U Zenici je BiH, koja je ostala bez EURA u četvrtak protiv Sjeverne Irske, uspjela ostati neporažena protiv favoriziranih Nizozemaca. Gosti su bili opasniji, pogotovo u drugom dijelu, ali je junak dvoboja bio vratar Ibrahim Šehić s nekoliko dobrih obrana. U istoj skupini Poljska i Italija su igrali bez golova 0:0.

U ligi B Srbija je nakon uspjeha u Norveškoj izgubila u Beogradu od Mađarske 0:1 golom Norberta Konyvesa u 20. minuti, dok su u istoj skupini Rusija i Turska odigrali 1:1.

U ligi C Slovenija je u gostima pobijedila Kosovo s 1:0 pogotkom Vučkiča (22).

NAJBOLJI TRENUCI UTAKMICE HRVATSKA - ŠVEDSKA

gol expired Švedski izbornik koji se smijao Maksimiru: ''Vraški sam ljut, jedno od najgorih suđenja'' divider