nije bio sretan

Portugalski izbornik opleo po HNL sucima: "Zebec dobro zna što se događalo"

Fernando Santos nije mogao vjerovati da je Fran Jović dosudio nepostojeći penal kojeg je VAR poništio.

Fernando Santos i Ronaldo (Foto: Afp)

Švicarska je u Ženevi pobijedila Portugal sa 1:0 osvojivši prve bodove nakon tri poraza u Ligi nacija.

Susret u Ženevi je vodio hrvatski sudac Fran Jović. Pomoćnici su mu bili Hrvoje Radić i Luka Pušić, a četvrti sudac je bio Mario Zebec. Nakon utakmice portugalski izbornik Fernando Santos morao je komentirati suđenje Hrvata.

Santos nije bio zadovoljan suđenjem Frana Jovića koji je dosudio penal za Švicarsku, no VAR je u 14. minuti pokazao da penala nije bilo.

"Neću kritizirati, ali kad dosudiš nepostojeći kazneni udarac samo tako, nakon što je prije toga bio čisti prekršaj na sredini terena... Uz to, pogledajte samo broj prekršaja i izgubljeno vrijeme. Četvrti sudac dobro zna što se događalo tijekom utakmice", rekao je portugalski izbornik.

Pogodak odluke zabio je Haris Seferović u 57 sekundi utakmice na asistenciju Widmera. Napadač Benfice postigao je najbrži gol u povijesti, te postao prvi švicarski reprezentativac koji je zabio pogodak u prvoj minuti utakmice nakon Alaina Suttera kojem je to uspjelo 1988. godine.