Čeka nas ludi rasplet

Island razbio Tursku u gostima, Ukrajina uz puno muke svladala Kosovo

Island je izbacio Tursku iz utrke za Rusiju, dok Ukrajina treba pobjedu protiv Hrvatske u zadnjem kolu.

Island je u Turskoj slavio s 3:0 i izbacio domaćina iz svih kombinacija za plasman u Rusiju. Strijelci su bili Gudmundsson u 32. minuti, Bjarnason u 39. i Arnason u 50. minuti.

Ukrajina je u drugoj utakmici teže od očekivanog svladala Kosovo s 2:0. Kosovo se držalo sve do 60. minute kada je Ukrajina povela autogolom Paqarade, a u 88. je Jarmolenko postavio konačnih 2:0.

Nakon remija Hrvatske i Finske na Rujevici Island je vjerojatno osvajač skupine budući da u zadnjem kolu dočekuje Kosovo. Hrvatsku i Ukrajinu čeka dvoboj za drugo mjesto, a Vatrenima je zbog bolje gol razlike dovoljan i bod.