Puno je onih koji su razočarani činjenicom da 30. studenog u Bukureštu nećemo imati onaj klasični uzbudljiv i neizvjestan ždrijeb za Euro 2020.

Među takve spada i Kevin De Bruyne, fantastični veznjak Manchester Cityja i reprezentacije Belgije, koji je jedan od najboljih nogometaša u Europi i svijetu već godinama.

De Bruyneu se, blago rečeno, nimalo ne sviđa to što njegova Belgija već zna dva suparnika u skupini i što, možda sve do kraja ožujka kada se igraju završni turniri Lige nacija, neće znati koja će ih reprezentacija dopasti iz četvrtog pota.

Zbog UEFA-inih pravila i restrikcija za Belgiju nema ždrijebanja

UEFA je naime prilikom određivanja jakosnih skupina odlučila da će se one formirati isključivo na temelju učinka ostvarenog u kvalifikacijama odnosno da će nositelji skupina biti šest pobjednika kvalifikacijskih skupina s najvećim brojem bodova. Belgija jest među tih najboljih šest, ali onda se pojavio "problem" - četiri reprezentacije koje su domaćini Eura (Italija, Engleska, Španjolska, Njemačka) također su među šest najboljih i bit će nositelji u ždrijebu, pa je postalo jasno da Belgija mora ili u skupinu B ili u skupinu C.

Dilema je to koja nije ni postojala jer Ukrajina, koja je kao i Belgija nositelj, zbog političkih konotacija ne može biti izvučena u istu skupinu s Rusijom slijedom čega je sve riješeno na način da su Belgijanci ti koji su smješteni u skupinu B s Rusima i Dancima (ova skupina igrat će se u Kopenhagenu i Sankt Peterburgu).

"Sramota je da se unaprijed znaju protivnici", komentirao je De Bruyne prisnaživši:

"Meni ovo izgleda kao lažno prvenstvo. Nogomet sve više postaje biznis i samo biznis."

Euro 2020.: (ono što je poznato i prije ždrijeba)

Skupina A (Rim i Baku): Italija

Skupina B (Kopenhagen i Sankt Peterburg): Belgija, Rusija, Danska

Skupina C (Amsterdam i Bukurešt): Ukrajina, Nizozemska

Skupina D (London i Glasgow): Engleska

Skupina E (Bilbao i Dublin): Španjolska, pobjednik turnira Lige B

Skupina F (München i Budimpešta): Njemačka

Jakosne skupine na ždrijebu:

1. jakosna skupina: Italija, Belgija, Španjolska, Engleska, Njemačka, Ukrajina

2. jakosna skupina: Francuska, Hrvatska, Poljska, Švicarska, Nizozemska, Rusija

3. jakosna skupina: Portugal, Turska, Danska, Austrija, Švedska, Češka

4. jakosna skupina: Finska, Wales + četiri pobjednika turnira Lige nacija