iznenađenje na startu

Kvalifikacije počele šokantnim rezultatom: Debakl Škotske protiv autsajdera

Veliko iznaneđenje dogodilo se u prvoj utakmici kvalifikacija.

Kazahstan je dočekao Škotsku u prvoj utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. i ostvario veliku pobjedu 3:0.

Škoti su nisu pojavili u najjačem sastavu, ali svejedno su bili veliki favoriti protiv 117. reprezentacije svijeta po Fifinom renkingu, koja u kvalifikacijama za SP u Rusiji nije upisala nijednu pobjedu. Kladionice su Škotskoj davale puno više izgleda uoči susreta.

Međutim, Kazahstanci su pred svojim navijačima na umjetnoj travi Astana Arene došli do uvjerljive pobjede. Poveli su već u šestoj minuti golom Pertsukha, a Vorogovskij je u 10. povisio na 2:0. Posao je dovršio Zajnutdinov u 51. minuti.

Kazahstan je tako došao do važnih bodova u grupi I u kojoj su još Cipar, Rusija, San Marino i Belgija.

Hrvatska protiv Azerbajdžana svoj put prema Euru otvara u 20:45, a specijanu emisiju i izravni prijenos možete gledati od 20:15 na Novoj TV i GOL.hr-u.

Hoće li Hrvatska uzeti sva tri boda protiv Azerbajdžana (četvrtak, Nova TV i GOL.hr)?