pobjeda za samopouzdanje

Karoglan iskreno o prvom poluvremenu: ''Jedva sam čekao da odemo na pauzu, ali sve nam se okrenulo''

Trener Hajduka Mislav Karoglan osvrnuo se na visoku pobjedu svoje momčadi protiv Varaždina.

Mislav Karoglan (Foto: Tom Dubravec/Cropix)

Nogometaši Hajduka svladali su Varaždin 5:0 i uspješno se plasirali u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa.

Nakon utakmice Mislav Karoglan osvrnuo se na visoku pobjedu svoje momčadi.

''Svakako da nam je trebala pobjeda. U najmanju ruku, u polufinalu kupa si treću godinu zaredom. U Hajduku nema padanja kamena sa srca. Kamen je svake subote i nedjelje, samo trebaš pobjeđivati'', rekao je na početku pa dodao:

''Mi smo izašli s toliko grča da je to bilo vidljivo svakome. To je ono što ne volim. Uvijek kažem da moramo imati ono dječje u sebi, želju za nadigravanjem. Trebamo se više fokusirati na izvedbu. Kada zabijemo gol počnemo raditi stvari koje treniramo. U presingu smo bili nisko, u sredini terena smo Kalika 'iskidali'. Jedva sam čekao poluvrijeme, ali hvala Bogu da smo zabili dva gola, sve je bilo lakše'', istaknuo je.

Pajač i Kalik VIDEO Pogledajte reakciju splitske publike na predstavljanju sudaca uoči utakmice divider

Hoće li ova pobjeda igračima otpustiti kočnice?

''Nadam se da hoće. Neki igrači će se dizati. Brekalo ima ogroman potencijal. To vidim na treningu. Pukštas ima ogroman prostor, Livi će biti zdraviji, Laszlo ima prostora za napredak...''