Spezia iznenadila Napoli

Juventus srušio Milan na San Siru i vratio se u utrku za prvaka: Chiesa dvostruki strijelac, Dybala asistent

Juventus je pobijedio Milan 3:1 u 16. kolu Serie A...

U derbiju 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva branitelj naslova Juventus svladao je kao gost vodeći Milan sa 3-1 (1-1) nanijevši tako "crno-crvenima" prvi prvenstveni poraz ove sezone.

Junak pobjede "crno-bijelih" bio je Federico Chiesa koji je postigao dva pogotka, prvoga za 1-0 u 18. minuti, a drugoga u 62. za prednost svje momčadi od 2-1, a u oba navrata asistirao mu je Dybala. U međuvremenu je Calabria u 41. minuti poravnao na 1-1.

Pobjedu Juventusa potvrdio je McKennie golom za konačnih 3-1 u 76. minuti. Hrvatski reprezentativac Ante Rebić zbog zaraze koronavirusom nije konkurirao za nastup u momčadi Milana koja je ostala na 37 bodova, jednim više od drugog Intera, dok je Juventus ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto sa 30 bodova i utakmicom manje od vodećeg dvojca.

gol expired Katastrofa Atletico Madrida: Trećeligaš ga izbacio u Kupu, Vrsaljko i Grbić sve gledali s klupe divider

Ranije u srijedu su nogometaši Spezije senzacionalno kao gosti svladali Napoli sa 2-1 (0-0) u susretu 16. kola talijanskog prvenstva. Napoli je protiv novaka u ligi stvarao brojne prilike te poveo golom Petagne (58), no 10 minuta potom Spezia je dobila kazneni udarac kojega je iskortistio N'Zola (68-11m) za poravnanje. Kada je u 77. minuti Spezia ostala s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen bivši stoper Hajduka Ismajli, očekivalo se kako bi Napoli mogao iskoristiti brojčanu prednost da ipak dođe do pobjede.

No, trener Spezije Italiano ekspresno je reagrao uvođenjem mladog hrvatskog stopera Martina Erlića već u 79. minuti kako bi popunio rupu u obrani nastalu izlaskom Ismajlija, da bi vrlo brzo potom i Pobega (81) odlično pratio jedan protunapad gostiju te loptu koja se odbila od vratnice poslao u mrežu za potpuni preokret i pobjedu Spezije.

S ova tri boda Spezija je izašla iz zone ispadanja, sada je 16. sa 14 bodova, dok je Napoli ostao peti sa 28 bodova. Iznenađenje su priredili i nogometaši Sampdorije koji su sa 2-1 (2-0) svladali milanski Inter prekinuvši tako niz od osam uzastopnih pobjeda "crno-plavih" u Serie A. Inter je imao priliku pobjedom u Đenovi zasjesti na vrh ljestvice, a imao je i veliku priliku za vodstvo u otvaranju utakmice.

No, udarac Alexisa Sancheza s bijele točke u 12. minuti obranio je vratar Sampdorije Audero. Do kraja prvog poluvremena su bivši igrači Intera Candreva (23-11m) i Keita Balde (38) doveli Sampdoriju u prednost od 2-0. U nastavku je Inter uspio tek smanjiti kada je De Vrij (65) udarcem glavom poslao loptu u mrežu nakon udarca iz kuta kojega je izveo hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović. Brozović je odigrao čitav susret za Inter za kojega je Ivan Perišić odigrao drugo poluvrijeme.

gol expired Liverpool zadaje težak udarac Realu: LeBron James pomaže Redsima dovesti najpoželjniju zvijezdu divider

Ovim Porazom Inter je ostao drugi sa 36 bodova, jednim manje uz utakmicu više od vodećeg gradskog rivala Milana, a tri više od treće Rome koja je kao gost svladala Crotone sa 3-1 (3-0). Strijelci za Romu bili su Mayoral (8, 29) i Mhitarjan (35-11m), dok je poraz Crotonea ublažio Golemić (71).

Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, odigrala je 1-1 (0-0) na gostovanju kod Torina. Veronu je u vodstvo doveo Dimarco (67), a poravnao je Bremer (84). Hrvatski napadač Nikola Kalinić igrao je do 56. minute za Veronu koja je sada deveta na ljestvici sa 24 boda, dok je Torino 17. sa 12 bodova.

Milan Badelj igrao je za Genou do 57. minute, a Marko Pjaca od 57. minute u 1-2 (0-0) porazu na gostovanju kod Sassuola. Domaće je u vodstvo doveo Boga (52), poravnao je Šomurodov (64), da bi tri boda Sassuolu osigurao Raspadori (83). Sassuolo je četvrti sa 29 bodova, a Genoa 19. sa 11.

Boško Šutalo ostao je na klupi Atalante kod koje Mario Pašalić nije konkurirao za nastup u 3-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Parme. Golove za Atalantu postigli su Muriel (16), Zapata (49) i Gosens (61). Sedma Atalanta ima 28 bodova, a Parma 18. sa 12