Dala je mišljenje

HNS-ova sudačka komisija: Nije bilo penala na Marku Livaji protiv Rijeke

Sudac Ante Čulina u samo nekoliko minuta dosudio je dva penala za Hajduk.

Marko Livaja (Foto: Ante Cizmic / CROPIX)

Rijeka je na Poljudu prošlog vikenda pobijedila Hajduk. Riječani su vodili 2:0, a onda se odvila prava drama na terenu.

Sudac Ante Čulina u samo nekoliko minuta dosudio je dva penala za Hajduk, njegove odluke digle su dosta prašine, a sada se oglasila i sudačka komisija HNS-a.

Predstavnici HNS-a kažu da drugog penala na Marku Livaji nije bilo, a dali su komentar i na prvi kazneni udarac, nakon kojeg je Nikola Kalinić pao u 16 metara gostiju.

Odluka komisije HNS-a:

Sudac: Ante Čulina. Pomoćni suci: Vedran Đurak i Jerko Crnčić. VAR sudac: Zdenko Lovrić.

Arena Zagreb U Zagreb stiže velikan svjetskog sporta: Zašto to gotovo nikoga ne zanima? divider

88. minuta: Sudac utakmice dosudio je kazneni udarac nakon incidenta kad branič HNK Rijeke sapliće suparnika s leđa unutar vlastita kaznena prostora. KNS HNS-a izazove ovakve prirode razmatra isključivo domenom prosudbe suca u terenu za igru i ne očekuje uključivanje VAR sudaca bez obzira na smjer odluke suca.

90. +2 minuta: Incident u kaznenom prostoru HNK Rijeke nije prekršaj prema pravilima nogometne igre. Sudac u terenu za igru ispravno je procijenio duel dvojice igrača za loptu. Nažalost, nakon intervencije VAR suca i OFR pregleda snimke, promijenio je svoju odluku i dosudio kazneni udarac. Kontakt između braniča i napadača razmatra se kao posljedica borbe za loptu i vrlo je laganog intenziteta. KNS HNS-a ovaj izazov ne smatra dostatnim za dodjelu kaznenog udarca. KNS HNS-a intervenciju VAR suca, koja inicira dosuđivanje kaznenog udarca, smatra neispravnom, neutemeljenom u pravilima nogometne igre i smjernicama KNS-a.