Dvoboj sredine tablice

Varaždin pogotkom u posljednjim sekundama osvojio bod u Koprivnici

Slaven Belupo i Varaždin podijelili bodove na otvaranju 28. kola SuperSport HNL-a.

Slaven Belupo - Varaždin (Foto: Zeljko Hajdinjak/Cropix)

Nogometaši Slaven Belupa i Varaždina remizirali su (1:1) u susretu 28. kola HNL-a u Koprivnici.

Domaće je u vodstvo doveo Ante Crnac (12), a izjednačio je Niko Domjanić (90+6).

Upravo je mladi napadač domaćih bio glavna figura u napadu nakon kojega je Slaven poveo u 12. minuti, on je gurnuo loptu na desnu stranu gdje je natrčao Hlevnjak koji je uputio oštar prizemni udarac sa 20-ak metara. Vratar gostiju Zelenika uspio je odbiti pokušaj Hlevnjaka, ali na odbijanac je najbrže reagirao Crnac i zatresao mrežu.

Vodstvo Koprivničanaca kojim bi skočili na treće mjesto vrijedilo je sve do posljednje, šeste minute sudačke nadoknade, a onda su Varaždinci uz veliku dozu sreće iz gužve poravnali.

gol expired Bad Blue Boysi poslali poruku pred Bišćanov debi na klupi Dinama divider

Banovec je skakao na jedan od brojnih ubačaja u kazneni prostor domaćih, no promašio je loptu koja je potom pala na pet metara od vrata gdje je antrčao Domjanić i svladao nemoćnog Čovića.

Varaždin je tako ostao četvrti na ljestvici sa 38 bodova, koliko ima i treći Osijek koji u nedjelju gostuje kod Gorice, dok je Slaven Belupo peti sa 37 bodova.

Na čelu je Dinamo sa 60 bodova, drugi Hajduk ima 53.