split u drugu ligu

Cibalia se (zasada) spasila: S Goricom ili Solinom za ostanak

Utakmicama posljednjeg kola Prve HNL saznali smo da će od iduće sezone Split igrati u drugoj ligi, dok će Cibalia u doigravanje za ostanak.

Nogometaši Splita nisu uspjeli slaviti protiv Osijeka čime bi možda preskočili Cibaliju i gurnuli je prema drugoj ligi HNL-a. Osijek je pomogao svojim kolegama iz Slavonije i slavljem 1:0 u Dugopolju poslao vinkovački sastav u doigravanje za ostanak. Pogodak za pobjedu zabio je Knežević u 90. minuti lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Cibalia je u svojoj posljednjoj utakmici u Prvoj HNL ove sezone odigrala u Vinkovcima 1:1 protiv zagrebačke Lokomotive. Gosti su poveli u 21. minuti preko Doležala, a konačnih 1:1 postavio je Baša.

Cibalia će za ostanak u Prvoj HNL igrati protiv drugoplasiranog sastava Druge HNL, a o tome će u međusobnom ogledu odlučiti Gorica i Solin. Taj susret igra se u nedjelju u Gorici.

U ranije odigranoj utakmici Hajduk je kao gost slavio u Koprivnici kod Slaven Belupa s 2:1, dvama pogocima prvog topnika HNL-a Marka Futacsa.