U posljednjoj utakmici 28. kola HNL-a snage će danas s početkom u 18:00 na stadionu Aldo Drosina u Puli odmjeriti Istra 1961 i Hajduk. Riječ je o dvoboju koji kudikamo veću rezultatsku važnost nosi za domaćine, koji su u borbi s još nekoliko klubova za europske pozicije, dok se Splićani nalaze u specifičnoj situaciji.
Tri vijesti o kojima se priča
Hajduk je u ovom trenutku s 13 bodova manje iza vodećeg Dinama i s 12 bodova ispred trećeplasirane Rijeke. Iako je u nogometu sve moguće, s velikom sigurnošću može se ustvrditi da će Splićani na kraju sezone završiti na drugom mjestu. Razigrani i raspucani Dinamo neće uspjeti prestići, a istovremeno je teško da će se dogoditi da Rijeka do kraja sezone naniže sve ili gotovo sve pobjede (i pritom dočeka seriju njihovih kikseva) pa da ih prestigne. Nije da se to nije već događalo, ali u ovom trenutku takav se ishod čini malo izvjesnim.
U takvim okolnostima trener Gonzalo Garcia pripremao je utakmicu protiv svog bivšeg kluba, kod kojeg je jesenas upisao uvjerljivu pobjedu u povratničkom susretu u Puli, ali i šokantni poraz na otvaranju proljetnog dijela sezone na Poljudu, nakon čega se počeo povećavati bodovni zaostatak za Dinamom.
Garcia zbog ozljeda mora rotirati
Urugvajski stručnjak ima određenih problema sa sastavljanjem momčadi za ovu utakmicu, problema od kojih su neki novonastali, a neki traju od ranije. Na jednom od posljednjih treninga Ante Rebić je dobio udarac i on nije ni putovao u Istru, ostao je u Splitu. Umjesto njega na lijevom krilu vjerojatno će startati Michele Šego.
Istovremeno, kod Šimuna Hrgovića došlo je do zamora materijala. Od početka sezone Hrgović je standardan u Hajdukovim utakmicama, ali i u onima U-21 reprezentacije te će mladi Vukovarac dobiti predah. Od prve minute na lijevom beku startat će Dario Melnjak.
Peh je imao Luka Hodak, koji je, nedugo nakon povratka u trenažni proces, ozlijedio koljeno i neko vrijeme ga neće biti.
S druge strane, Iker Almena, koji se ozlijedio baš protiv Istre krajem siječnja na Poljudu, još uvijek ima problema s gležnjem i nema ga u konkurenciji ni za ovu utakmicu.
Vjerojatni sastav Hajduka:
Silić - Sigur, Šarlija, Marešić, Melnjak - Guillamon, Krovinović - Brajković, Pukštas, Šego - Livaja
