LOŠE ODRAĐENA GENERALKA

Hajduk teško poražen od Genta, Dambrauskas se treba zabrinuti

Belgijski prvoligaš savladao je pobjednika hrvatskog Kupa rezultatom 3:0.

Kad je Hajduk otišao na pripreme pred novu sezonu, utakmica protiv belgijskog Genta proglašena je "generalkom" za novu sezonu, utakmicom u kojoj bi se trebalo vidjeti što se na pripremama postiglo.

Ako je to uistinu tako, Bili bi mogli biti u velikim problemima, budući da su uvjerljivo, ali i apsolutno zasluženo poraženi. Petoplasirana momčad prošlosezonskog belgijskog prvenstva slavila je rezultatom 3:0, gdje su golovi došli kao rezultat nadigravanja.

Hajduk započeo u udarnoj postavi

Hajduk je započeo utakmicu u postavi Kalinić, Mikanović, Borevković, Elez, Melnjak, Fossati, Grgić, Krovinović, Sahiti, Livaja, Kalinić, što trenutno izgleda kao udarni sastav Splićana.

Očekivao se dobar Hajduk, no već u prvih 20 minuta mogli su gubiti. Obrana i Kalinić nekoliko su puta spašavali, no u 28. minuti više nisu mogli, kad je lijepu akciju završio Hugo Cuypers.

gol expired VIDEO Slovaci šokirali Dinamo s tri pogotka, prvak Hrvatske do kraja ipak izbjegao poraz divider

Probudio se Hajduk nakon pogotka i pokazao nekoliko zanimljivih napadačkih akcija. Ipak, na odmor su otišli s 0:2. Dugo je trajao napad Genta, koji je na kraju doveo loptu do kaznenog prostora, a tamo do Giannija Bruna koji je iz okreta uspješno pogodio.

Isti igrač je nakon samo četiri minuta nastavka postavio konačan rezultat 3:0, pospremivši ubačaj sa strane.

Hajduk je pokušao zamjenama, ponovno je Biuk bio vrlo aktivan, ali gotovo da pravog udarca prema golu nije bilo.

gol expired Osijek upisao četvrtu uzastopnu pobjedu, vratnica spriječila preokret Rijeke divider

Momčad Valdasa Dambrauskasa do kraja priprema ima još jednu utakmicu, sutra u 10.30 protiv Kisvarde. Za nju je ranije najavljeno kako bi priliku trebali dobiti igrači koji su manje igrali.

Sezona za Splićane započinje u iduću nedjelju, 9. srpnja, kad će igrati utakmicu Superkupa protiv Dinama.