Hajduk proradio u Glavicama: Četiri pogotka Vukušića!

Mladi Sinjanin Ante Vukušić bio je prvo ime utakmice u pobjedi Hajduka nad četvrtoligašem iz Cetinske krajine…

Visoka pobjeda od 6:1 protiv Glavica najviše će se pamtiti po izvrsnoj partiji mladog napadača Bijelih. Naime, Vukušić je odlično iskoristio pruženu priliku od novog trenera Poklepovića, te se prometnuo u ozbiljnog kandidata za prvi sastav Hajduka uoči početka drugog dijela sezone.

Već nakon 16 minuta Splićani su na gostovanju u Glavicama vodili 3:0, ali je Poklepović svejedno cijelo vrijeme stajao uz klupu i grmio na svoje igrače. Borbeni domaćin se na trenutak oporavio pogotkom Šandrića u 18. minuti, za koji se kasnije ispostavilo da je bio jedini u mreži Hajduka.

Osim vrlo raspoloženog Vukušića, kod Bijelih su se još istaknuli Oremuš i Cernat, te Jozinović s asistencijom i prekrasnim pogotkom iz voleja. No, susret u Cetinskoj krajini obilježio je i povratak Mladena Pelaića, koji se vratio nakon 22 mjeseca izbivanja s travnjaka.

'Ovaj susret nam je trebao poslužiti kao test za igrače koji bi trebali imati važnu ulogu u nastavku prvenstva. Zadovoljan sam onim što smo pokazali, a bilo je i prekrasnih poteza i pogodaka', objasnio je trener Bijelih za Sportske novosti.