madriđani slave

Senzacija u derbiju: Barcelona kiksala protiv zadnje momčadi lige, opet su izjednačeni s Realom

Gradski derbi nije prošao dobro za lidera prvenstva Barcelonu.

Espanyol je ugostio Barcelonu u gradskom derbiju u 19. kolu Primere, a utakmica je završila s neodlučenih 2:2.

Espanyol je unatoč novom bodu ostao zadnji na ljestvici, dok je Barcelona i dalje prva, ali s istim brojem bodova kao Real Madrid (40).

David Lopez šokirao je Barcu golom za vodstvo Espanyola u 23. minuti, a s tim se rezultatom otišlo na odmor.

gol expired Červar kritičan nakon loše predstave: "Nismo odigrali dobru utakmicu. Ovo je opomena" divider

U nastavku je Barcelona došla do preokreta na krilima Luisa Suareza - Urugvajac je u 50. minuti lijepo pospremio u mrežu centaršut Jordija Albe, pa je u u 59. sjajno asistirao za gol glavom Artura Vidala, koji je na poluvremenu zamijenio Ivana Rakitića.

Međutim, Barcelona je ostala s igračem manje nakon crvenog kartona Frenkieja de Jonga u 75. minuti, a Espanyol je iskoristio priliku: Kinez Wu Lei u 88. minuti precizno je pogodio za konačnih 2:2.

U ranijoj utakmici Real Madrid je pobijedio Getafe uz gol Luke Modrića, pa su veliki rivali ponovno u mrtvoj utrci za prvim mjestom.