sudbina u rukama suca

Džeko izgubio kontrolu u katastrofi Rome i pljunuo suca? Prijeti mu teška kazna

Edin Džeko izgubio je kontrolu i zaradio izravan crveni karton.

Edin Džeko (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Roma je doživjela pravu katastrofu u Firenzi u četvrtfinalu Kupa Italije: Fiorentina je goste ispratila u Rim s čak sedam golova u mrežu (7:1).

Da stvari budu gore za Romu, njihovom prvom napadaču Edinu Džeki prijeti dugačka suspenzija zbog nesportskog ponašanja u 72. minuti.

Džeko, koji je ušao na poluvremenu, potpuno je ''poludio'' na suca Gianlucu Manganiella nakon jednog nedosuđenog prekršaja, unio mu se u lice i, čini se, pljunuo talijanskog djelitelja pravde.

Vidjelo se da je Džeko napravio takav pokret, ali nije jasno je li doista pljunuo ili je ostalo samo na pokretu i ''lijepim riječima''. Sudac je bosanskohercegovačkom napadaču pokazao izravan crveni karton.

Džekina sudbina u rukama je Manganiella i njegova izvještaja nakon utakmice. Ako potvrdi da je Džeko doista pljunuo na njega, mogao bi zaraditi dugu suspenziju.

Srećom po Romu, Kup se smatra u Italiji smatra odvojenim natjecanjem od prvenstva, pa bi Džeko suspenziju odrađivao tek sljedeće sezone u istom natjecanju.